Mübaşir ve Zabıt Katibi Alımları Başladı

Mübaşir ve Zabıt Katibi Alımları Başladı

Adalet Bakanlığı sözleşmeli zabıt katibi ve mübaşir alımı yapacak. Peki alımlara son başvuru süresi ne zaman olacak?

Adalet Bakanlığı tarafından yazılı sınav ve mülakat olmak üzere iki aşamalı olarak yapılan sınavda sözleşmeli mübaşir ve zabıt katibi alımı yapılacaktır. Toplamda 2500 olan bu sayının 250 tanesini mübaşir alımı, geri kalan 2250 tanesi zabıt katibi alımını oluşturmaktadır.

Bakanlığın açmış olduğu bu sınava KPSS den 70 puan ve üstü alanlar başvuru yapabileceklerdir. Sınavın başvuru tarihi 13 Ekim 2017 günü başlayıp, 24 Ekim 2017 tarihinde ise sona erecektir. Sınava başvurmak için adayların gerekli başvuru formunu Adalet Bakanlığı’nın İnternet sitelerinden temin edebileceklerdir. Üç dakikada toplamda doksan kelime yazmak için ter dökecek olan zabıt katibi adayların uygulama sınavı 8-14 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır.  Doksan kelime yazan adayların üç katı kadar aday sözlü mülakata girmeye hak kazanacaklardır. Mübaşir alımı için ise KPSS ‘den en yüksek puan alan adaylar arasında sıralama yapılacaktır. İlan edilen sayının on katı fazlası mülakata girmeye hak kazanacaklardır.

Mülakat tarihi ne zaman?

Sözlü sınav tarihleri ise 25 Kasım ile 8 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapacağından ve sözleşmeli personelin tayin durumunun özel sebeplere bağlanmış olduğundan dolayı mağduriyet yaşanılmaması için başvuru yerlerinin iyi seçilmesi konusunda adayları uyardı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor