Manşet, Öğretmen

Mutlu Öğretmen, Mutlu Öğrenci Projesi Hayat Buldu

2Q==

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde yer alan 15 Temmuz Şehitleri İlkokulunda çok güzel bir proje daha gerçekleştirildi. “Mutlu öğretmen, mutlu öğrenci” adı verilen proje de öğretmenler çeşitli aktiviteler gerçekleştirdi ve öğrenciler için oyun alanları hazırladı.

İlkokul öğrencilerinin var olan yeteneklerini keşfetmek, insanlarla sosyalleşme ve öğrenme yeteneklerini yükseltmeyi amaçlayan söz konusu proje kapsamında geri dönüşüm ile alakalı çalışmalar da yapıldı. Geri dönüşümü ilgi odağı yapmak isteyen öğretmenler eski araç lastiklerinden oyun parkuru inşa ettiler. Aynı zamanda öğrencilerin hayvanlar ile iç içe olmasını isteyen öğretim görevlileri kümes hayvanlarını da aralarına alarak hikaye okuma etkinlikleri düzenledi.

“Yaşa, eğlen, öğren” sloganı ile projesinden sonuç almak isteyen öğretim görevlilerine müdür Erdal şahin’ den olumlu yorumlar geldi. E. Şahin tarafından yapılan açıklama da öğrencilerin yeteneklerinde gözle görülür bir artış olduğundan ve okula olan sevgilerinin arttığından bahsetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir