Yararlı Siteler

Online Yazılım Mühendisliği Eğitimi

2Q==

Online yazılım mühendisliği eğitimi, size herhangi bir kampüse gitmeden, hatta evinizin konforunda günümüzün ve geleceğin en popüler mesleklerinden birini öğrenmenizi sağlıyor. Örgün öğretim yazılım mühendisliği dersleri ile paralel ilerleyen ve aynı konuların işlendiği online yazılım mühendisliği eğitimi, klasik eğitimin işleyişini dijital ortamın esnekliği ile bir araya getiriyor. Böylece internete bağlanabildiğiniz her yerden online olarak derslerinizi alabiliyor, dilerseniz alanında uzman öğretim üyelerine canlı yayında sorular sorabiliyorsunuz. Sayısal konulara ve bilişim alanına meraklıysanız, teknolojiyle iç içe bir hayat geçirmek istiyorsanız online yazılım mühendisliği eğitimini tercih ederek pek çok cazip fırsat yakalayabilirsiniz. İşte online yazılım mühendisliği eğitimi ile bir adım daha yaklaşabileceğiniz fırsatlar…

image001

 

Yazılım Mühendisliğinin Çalışma Alanları

Yapay zeka, robot teknolojisi ve otonom sistemler gibi yakın geleceğin her adımında karşılaşılacak olan tüm detaylar yazılım sektörüne çok daha fazla önem kazandırıyor. Günümüzde de yurt içindeki veya yurt dışındaki pek çok şirket üretim süreçlerini ve ürünlerini daha verimli, daha gelişmiş hâle getirebilmek için işin yazılım kısmına büyük önem veriyor; yeni programlar, yeni teknolojiler geliştirebilmek için yüksek oranda sermaye, efor ve zaman harcıyor. Tüm bunlar yazılım mühendisliğinin ne derecede ihtiyaç duyulan bir meslek olduğunu kanıtlıyor. Bu nedenle başta özel sektör olmak üzere kamu dahil tüm alanlarda yazılım mühendisleri farklı görevler üstlenebiliyorlar.

image002

 

Yazılım mühendisi olarak otomotiv, telekomünikasyon, finans gibi farklı sektörler için ürün ve hizmet geliştiren firmaların IT veya ar-ge departmanlarında görev alabileceğiniz gibi yazılım desteğine ihtiyaç duyan firmalara bu hizmeti dışarıdan ‘outsource’ olarak veren danışmanlık şirketlerinde de görev yapabilirsiniz. Yazılım mühendislerine daha çok özel sektörde ihtiyaç duyulsa da farklı bakanlıklar ve departmanlar için hemen her yıl bilgisayar mühendisi ya da yazılım mühendisi gibi bilişimle ilgili kamu personelleri alınıyor. Bu yüzden yazılım mühendisliğinin iş imkanları yalnızca özel sektörü değil; aynı zamanda devlet kadrolarını da kapsıyor.

image004

 

Özel sektör ve kamu dışında freelance olarak da çalışabilen yazılım mühendisleri, çeşitli firmaların yazılım geliştirme süreçlerini herhangi bir ofise ihtiyaç duymadan üstlenerek kendi istedikleri ortamlarda, istedikleri ekipmanlarla da serbest zamanlı olarak çalışabiliyorlar. Tıpkı online yazılım mühendisliği eğitim sürecinde olduğu gibi işinde de herhangi bir zamana veya mekana bağımlı kalmak istemeyenler bu mesleği freelance olarak da sürdürebiliyorlar.

image006

 

Online Yazılım Mühendisliği Eğitimi ile Kendi İşinizi Kurabilirsiniz

Yazılım mühendisliği üzerinden mobil uygulama ve mobil oyun geliştiren firmalar, çeşitli ‘start-up’lar veya yazılım danışmanlık şirketleri kurabilirsiniz. Fiziksel bir üretim söz konusu olmadığı için maliyet açısından da oldukça cazip fırsatlar sunan yazılım firmaları, daha çok yaratıcı fikir, kullanışlı programlar ve beyin gücü üzerinden kazanç sağlıyor. Ayrıca yazılımla ilgili bir şirket açarken belirli koşullar dahilinde devletin sağladığı teşviklerden de yararlanabiliyorsunuz. Haliyle online yazılım mühendisliği eğitimi sayesinde sadece özel sektörde veya devlet kurumlarında çalışmakla kalmıyor; kendi yazılım şirketinizi de açabiliyorsunuz.

Yazılım Mühendisliği Maaşları

Yazılım mühendisi olarak çalışanların önemli bir kısmı özel sektörün farklı alanlarında görev alıyorlar. Bunun en geçerli sebeplerinin başında yazılım mühendisliği açığının özel sektörde daha fazla oluşu geliyor. Ayrıca çoğu zaman kıyafet zorunluluğunun olmayışı, rahat çalışma koşulları ve ortalamanın üzerinde maaş miktarları, özel sektörde yazılım mühendisliğini cazip kılan detaylar arasında yer alıyor. Personel açığı oranının yüksek oluşu ve teknik bilgiye üst düzeyde ihtiyaç duyulan bir iş olduğu için yazılım mühendisi ücretleri, hem özel sektörde hem devlet kadrolarında hem de freelance olarak çoğu zaman ortalamanın üzerinde yer alıyor.

Siz de yazılım mühendisliği imkanlarından yararlanmak için uzaktan eğitim yöntemiyle online yazılım mühendisliği diplomanızı alabilir, ülkemizde online yazılım mühendisliği eğitimi veren ilk ve tek kuruluş olan Netkent Üniversitesi’ni tercih edebilirsiniz. Endüstri 5.0 anlayışıyla geleceğin eğitimini sunan Netkent, yurt içi ve yurt dışında görev yapmış uzman öğretim üyeleri ile eğitim veriyor ve bu uzman kadro ile canlı dersler boyunca etkileşim hâlinde oluyorsunuz. Ayrıca Netkent’in, Microsoft ve Cambridge Üniversitesi gibi 2 ayrı prestijli kurumla anlaşması da bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir