Gündem, KPSS, Manşet, Memurlar, Öğretmen

ÖSYM, 2017 KPSS Branş Sıralamalarını Açıkladı

Z

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2017 KPSS Lisans branşlar bazında aday sıralamalarını açıkladı.

ÖSYM’den yapılan açıklama da 15.08.2017 tarihi itibariyle 2017 KPSS’ye giren adayların sisteme giriş yaparak branşlarındaki sıralamalarını görebilecekleri vurgulandı.

Yapılan açıklamada öğretmenlerin atamalardaki gerçek sıralamalarını öğrenebilmeleri için MEB’in atamaya esas olan bölümler tablosunu da baz almaları gerektiği vurgulandı.

KPSS sıralamalarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Öğretmenlik Alanları İçin Branş Sıralamaları Nasıl Hesaplanacak?

Öğretmen adaylarının (birçok branştaki) sadece kendi branşlarına bakmaları halinde gerçek sıralamalarını tam olarak bilmeleri mümkün değildir. “Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği” için; Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü ile Türk Halkbilimi Bölümleri mezunları atamaya başvurabilir. Bu nedenle örneğin Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunu olan biri lisans başarı sıralamasında sadece kendi bölümü için aday sıralamasını öğreneceğinden atamadaki gerçek sıralaması belli olmayacaktır.

Öğretmen atamalarında adayların gerçek sıralamalarını öğrenebilmesi için “MEB’in atamaya esas bölümleri” tablosundaki ilgili branştaki tüm bölümleri hesaplamaya dahil etmelidir.

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

GooglePlay      Kamudanses App Store

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir