Yararlı Siteler

Satılık Daire Arayanlar! İstanbul’da Uygun Fiyatlı 5 İlçe Hangisi?

Z

Ev fiyatlarının yanı sıra konut projelerini, ilçelerdeki sosyal ve kültürel olanakları ve ulaşım seçeneklerini de derleyerek bir rehber hazırladık. İstanbul satılık ev ve İstanbul konut projeleri ile ilgili yazımızı okuyarak ilgili konularda ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

 

Beylikdüzü Satılık Daireler

Beylikdüzü satılık ev ilanlarıyla adeta bir konut cenneti olarak dikkatleri üzerine çekiyor. İlçe, temiz bir havaya ve engebesi az, düz bir arazi yapısına sahip olması nedeniyle yaşamak için elverişli bir bölge olarak ön plana çıkıyor. Zingat.com bölge raporu verilerine göre İstanbul’da satılık daire arayanlar en çok Beylikdüzü’nü tercih ediliyor. Bunun en açık nedeni İstanbul geneline göre satılık daire fiyatlarının uygun olması elbette. Bölgede 100 metrekarelik satılık bir dairenin fiyatı minimum 175 bin 241 TL’den başlıyor. Fiyatlar maksimum 292 bin 068 TL’ye kadar artış gösteriyor. Daireyi kiraya verdiğiniz takdirde 18 senede verdiğiniz para size geri dönüyor. Beylikdüzü konut projelerinin artmasıyla satılık ev fiyatlarının da hızlı bir şekilde arttığı görülen ilçenin nüfusu 297 bin. Nüfusunun büyük çoğunluğunu lise ve yüksek okul mezunları oluşturuyor. Metrobüs ise bölgede en önemli toplu ulaşım aracı.

 

Kartal Satılık Daireler

Kartal Anadolu yakasında yer alan en büyük ilçe olma özelliği taşıyor.. Kentsel dönüşüm ve yepyeni konut projeleri ilçenin, her geçen gün daha güzel ve nezih bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Maltepe Park, M1 Merkez AVM gibi büyük alışveriş merkezlerine ev sahipliği yapan ilçe ulaşım bakımından da stratejik bir konumda yer alıyor. Beylikdüzü ile kıyaslandığında satılık ev fiyatlarının daha yüksek olduğu gözlemleniyor. Kartal satılık daire fiyatları Zingat.com Bölge Raporu’na göre minimum 250 bin 418 TL’den başlıyor; maksimum 417 bin 363 TL’ye kadar uzanıyor.

 

Esenyurt Satılık Daireler

Avrupa yakasının başka bir ucuz ilçesi Esenyurt. Yepyeni konut projeleri ile her geçen gün daha popüler hale gelen ilçede bulunan EsenyurtÜniversitesi bölgenin popülaritesini de artırıyor. İlçeye ulaşım daha çok çift katlı otobüslerle sağlanıyor. Avcılar ve Büyükçekmece sahillerine de yakın konumda bulunan bölgeye 2019’da metro hattının gelmesi planlanıyor. Ulaşım henüz gelişmediği için özellikle yatırım yapmak isteyenler Esenyurt’u değerlendirebilir. Çünkü fiyatlar İstanbul’un çoğu ilçesine nazaran oldukça uygun. Üstelik kiraya verilen konutun geri dönüş süresi yalnızca 16 yıl. Şu anda 100 metrekarelik dairelerin ortalama fiyatları 192 bin 785 TL civarında. Zingat.com Bölge Raporu verilerinden aldığımız bilgilere göre; Esenyurt satılık daire fiyatları en fazla 240 bin TL civarında seyrediyor. Metronun gelmesiyle daha da değerlenecek bölgede, satılık daire fiyatlarının da katlanacağını ön görmek zor değil.

 

Pendik Satılık Daireler

Pendik satılık ev açısından İstanbul Anadolu yakasının uygun fiyatlı ilçeleri arasında yer alıyor. Pendik konut projeleri arasında Kaf-nun rezidans, Pendik sahil konakları, Silk Road residence öne çıkanlardan. Ulaşım imkanları ve merkeze yakın konumda bulunması nedeniyle pek çok kişinin tercihi olan Pendik’te satılık ev fiyatları 100 metrekare için ortalama 291 bin 835 TL civarında.

 

Ümraniye Satılık Daireler

Konut projelerinin en yoğun olduğu ilçeler arasında bulunan Ümraniye satılık ev arayanlar için geniş yelpazede seçenekler sunuyor. Sürekli bir değişim ve gelişim içerisinde bulunan ilçe gözde semtler arasında yer alıyor. Blue Residence, New Locaİstanbul ve Bey Residence son dönemde Ümraniye konut projeleri arasında dikkat çekenlerden. Ümraniye satılık daire fiyatları minimum 361.108 TL’den başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir