Manşet, Öğretmen

Kaçırılan Öğretmen Hakkında Açıklama

9k=

Geçtiğimiz günlerde PKK tarafından şehit edildiği sosyal medyada yer alan öğretmen hakkında Tunceli Valiliği yeni bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada;  16 Haziran’da Tunceli-Pülümür karayolunda terör örgütü PKK  tarafından yolu kesilerek aracı yakılan öğretmenin şehit edildiğine dair herhangi bir bulguya rastlanmadığını bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada,16 Haziran’da Tunceli-Pülümür karayolunun 46. kilometresinde bir aracın yandığı ihbarı üzerine  bölgeye itfaiye ekipleri ve güvenlik güçlerinin intikal ettirildiği hatırlatıldı.

Yapılan ön incelemede aracın tamamen yandığı yerde araç sürücüsünün kayıp olduğunun tespit edildiği hatırlatılan açıklamada, “Olayla ilgi yapılan araştırmalar sonucunda aracın Şanlıurfa Siverek ilçesinde öğretmenlik yapan bir kişiye ait olduğu tespit edildi. Olayın akabinde başlatılan çalışmalarda şu ana kadar öğretmenimizin şehit edildiğine dair her hangi bir bilgi, bulgu ve emareye rastlanmamış olup, kayıp olan öğretmenimizin bulunması için bölgede güvenlik güçlerimizce çalışmalar aralıksız devam etmektedir. Gelişmelerden kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir.” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir