SGK

SGK İşveren Şikayet

9k=

Çalışanlar yetersiz olan maaşları nedeniyle bir çok problem yaşamaktadır. Özellikle sigortalarının yapılmaması bir çok çok çalışanın sağlık hizmetlerinden yararlanmasını engelleyerek, haksızlığa uğramasına neden olmaktadır.

Bir çok işyeri çalışanlarının işe girişlerini bildirmemekte ve geç bildirmekte bir çok sorun yaşatmaktadır. Bu nedenle devlet işçileri korumak ve güvence altına almak için SGK işveren şikayet hattı çıkarmıştır. Alo 170 aranarak, işveren tarafından haksız bir durumla karşı karşıya kalan çalışanların şikayet etmeleri sağlanmaktadır.

Şikayetlerin gizli tutulduğu bu hatta, SGK görevlileri iş yerine gelerek gerekli incelemeleri yapmaktadır ve  işverene ceza kesilmektedir.

SGK İşveren Şikayet Hattına Nasıl Başvurulur?

Başvurunuzun gizli tutulacağı bu hat sayesinde, bir çok konuda bilgi vereceğiniz işvereniniz hakkında yaptığınız şikayetler, işvereniniz tarafından öğrenilemez.

Tamamen güvenilir olan bu hat üzerinden yapılan başvurular, size verilen takip numarası eşliğinde takip edilebilir. Gerekli görüldüğünde sizi görüşmeye çağıracak olan kurum bazı konular hakkında detaylı bilgi isteyebilir.

ALO 170 işveren şikayet işlemleri için bir çok konuda başvuru yapabileceğiniz bu hattı 24 saat arayabilirsiniz.

SGK 170 Hattı Ücretli Mi?

Alo SGK 170 hattı herkesin ev ya da cep telefonundan arayabileceği bir danışma hattıdır. Danışma dışında şikayet için de kullanılır.

Aynı zamanda bir çok kişinin ihtiyacı olan sigorta numarası, emeklilik durumu gibi konuları da bu hat sayesinde kolayca öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir