Siirt Üniversitesi Bahar Dönemi Formasyon İlanı

Siirt Üniversitesi Bahar Dönemi Formasyon İlanı

Siirt Üniversitesi web sitesi üzerinden açıklama yaparak 2017-2018 Bahar Dönemi için Batman Üniversitesiyle birlikte pedagojik formasyon programı düzenleneceğini duyurdu.

Siirt Üniversitesi formasyon ilanını tekrar yayımladı.

Siirt Üniversitesi 2017-2018 Bahar Dönemi Pedagojik Formasyon Programı ilanıyla ilgili haberleri resmi web sayfasında yayımlamıştır.

Siirt üniversitesi ve Batman Üniversitesinin 3. ve 4. sınıfında olan öğrenciler ile diğer üniversitelerin mezun olacak durumda olan öğrencileri ve mezun olan öğrencileri bu programa başvurmaya hak kazanabileceklerdir.

Başvuru tarihleri 23 Şubat ile 3 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurulardan sonra kazananların listesi 6 Mart 2017’de ilan edilecektir. Kesin kayıt hakkı kazanan öğrenciler kayıtlarını 6-10 Mart 2017 tarihleri arasında yaptırmaları gerekir. Kesin kayıtlardan sonra boş kalan kontenjan durumu söz konusu olursa 12 Mart 2017 tarihinde yedek kazananlar listesindeki  kişiler 13-15 Mart 2017 tarihleri arasında kayıtlarını yaptırabilecekler.

Başvurular şahsen veya vekalet yolu ile kabul edilecektir.

Dersler Siirt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kezer Kampüsü’nde olacaktır. Derslerin başlama tarihi Mart 2017’de olacaktır. Tüm derslerin devam zorunluluğu bulunmaktadır. Program iki dönem şeklinde sürdürülecek ve ilk dönem Mart 2017 ile Temmuz 2017 olarak belirlenmiştir. İkinci dönem ise Eylül 2017 ile Ocak 2017 olarak belirlenmiştir.

OKUMANIZ GEREKEN YAZILARIMIZ

Bahar Dönemi Formasyon İlanları

YÖK’ün Not Dönüşüm Tablosu

Formasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

FACEBOOK FORMASYON İLANLARI SAYFASI

FACEBOOK FORMASYON GRUBU

Uygulamayı indirin, formasyon ilanları anında cebinize gelsin:

GooglePlay     

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

16 yorum

 1. Hocam siirt üniversitesi ilanı kaldırdı. Yök tarafından askıya alındığı bilgisi verildi.
  Acaba alıbeti ne olacak. Yök caydı mı?

  • Sanırım üniversitenin 3. sınıflara da formasyon vermesinden dolayı sıkıntı yaşandı. Düzeltip tekrar yayımlayacaklarını söylemişler…

  • Merhaba Hocam, geçtiğimiz senede böyle bir durum olmuştu ama bazı düzenlemelerden sonra yeniden duyuruyu şlan etmişlerdi. bu sene de yeni düzenlemeler yapıyor olabilirler. duyuru ilan edildiği zaman sayfamızda paylaşım olacaktır.

  • merhaba hocam, yüzüncü Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Bahar dönemi formasyon ilanı ile ilgili duyuru yaptığında sayfamızda paylaşacağız. henüz böyle bir duyuru yapılmamış.

 2. Bahar döneminde formasyon almaya baslarsak 2.dönemini.nasıl alicaz peki hocam ? Gelecek seneye formasyon kaldırılirsa biz devam edebilecek mıyız almaya ?

 3. Hocam siirt üniversitesi yabancı diller yüksekokulu İngilizce mütercim tercümanlık bölümü için de formasyon veriyorlar mı tablo da göremedim de .

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor