Ekonomi, Gündem, Manşet

Son Dakika! Asgari Ücretten Artık Vergi Alınmayacak Mı?

2Q==

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan asgari ücret alan vatandaşların gelir seviyesini daha iyi hale getirilmesi için gerekli incelemelerin yapılması ve gereken tedbirlerin alınması için bir araştırma önergesi vermişti fakat bundan beklenen sonuç alınamadı.

İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Verdiği Soru Önergesindeki İfadeleri Şu Şekildedir;

“İş gücünün önemli bir kısmını oluşturan ancak refah seviyesi açısından beklenen noktada bulunmayan asgari ücretli çalışanların gelir seviyelerinin iyileştirilmesi için ücretleri üzerinden alınan her türlü vergiden muaf tutulmaları gerekmektedir. Bu kapsamlı çalışmanın temelini oluşturması ve asgari ücretli çalışanlarla ilgili detaylı bilgi havuzuna ulaşılması amacıyla; Anayasa’nın 98. ve TBMM İçtüzüğünün 104. ve 105 maddeleri gereğince meclis araştırması açılmasını arz ve teklif ederiz.”

İYİ Parti’li Muğla Milletvekili Metin Ergün Sosyal Medya Üzerinden Şu Paylaşımı Yapmıştı;

“İYİ Parti olarak verdiğimiz ‘asgari ücretli çalışanların gelir seviyelerinin yükseltilmesi ve vergiden muaf tutulması’ hakkındaki meclis araştırma önergemiz Ak Parti’nin red, MHP’nin çekimser oylarıyla reddedilmiştir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir