KPSS, Manşet, Memurlar, Öğretmen

Sözleşmeli Öğretmenler de Güvenlik Soruşturmasından Geçecek

9k=

Daha önce kadrolu memur ve öğretmen atamalarında gerçekleştirilen güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sözleşmeli personel alımlarında da uygulanacak.

22 Mart 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan bir düzenlemeye göre sözleşmeli personel alımlarında da güvenlik soruşturması yapılması hükmü getirildi. Böylelikle Milli Eğitim Bakanlığının önümüzdeki ay sözlü mülakatlarını gerçekleştireceği 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için de güvenlik soruşturması yapılacak.

Öğretmenlerin Güvenlik Soruşturması Ne Kadar Sürecek

Normal şartlarda güvenlik soruşturması memurlar atandıktan sonra 6 aya kadar sürmektedir. Bu nedenle ataması gerçekleştirilen binlerce memurun göreve başlaması gecikiyor. Sözleşmeli öğretmen atamalarında da güvenlik soruşturmasının getirilmesi sonucunda atamaların ertelenip ertelenmeyeceği merak edilir hale geldi. Bilindiği gibi MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının mülakatlarını Mayıs ayının başında tamamlayacak. Ancak atamalar bir sonraki eğitim-öğretim yılının başına denk gelecek şekilde yapılacak. Güvenlik soruşturmasının da yeni eğitim-öğretim yılının başına yetişmesi tahmin ediliyor.

Sözleşmeli Öğretmenlik Hakkında Bilgi

Sözlü Mülakat Soruları

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

GooglePlay      Kamudanses App Store

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.