Taslaklar Hazır! Kredi Kartına Taksit Sınırları Genişletiliyor

Taslaklar Hazır! Kredi Kartına Taksit Sınırları Genişletiliyor

Bugüne kadar kredi kartıyla bazı harcamalarda yalnızca 6 ay taksitlendirme yapılabilmekteydi, BDK’nın kredi kartlarında yaptığı yönetmelik değişiklik taslağı sayesinde artık hava yolları, seyahat acenteleri ile konaklamayla alakalı yurt içi ödemelerde taksit sayısı 6 dan 9 a çıkarılacaktır.

Değişiklik, “Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin” 26. maddesindeki 7. fıkranın 2. cümlesinin değiştirilmesi ile yapıldı. Değiştirildikten sonra cümle şu şekilde olmuştur;

“Elektronik eşya alımlarında üç ay, bilgisayar alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, taşımacılık ile ilgili harcamalarda, hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışına ilişkin harcamalarda altı ay, hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda ve sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanır.”

İstenilen 9 Aya Çıkarılmasıdır

Yapılacak olan değişiklikten sonra  hava yolları, seyahat acenteleri ile konaklamayla alakalı yurt dışı ile ilgili yapılacak ödemeler yine 6 ay taksitlendirme ile ödenirken yurt içine ilişkin ödemelerde 9 aya kadar taksitlendirme yapılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor