Manşet, Öğretmen

Tunceli’de Açığa Alınan Öğretmenler Göreve İade Edilecek

Z

Cumhuriyet Halk Partisi Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Twitter adresinden yaptığı açıklamalara göre Tunceli’de açığa alınan öğretmenlerin gelecek hafta göreve iade edilecek.

Bayramdan önceki hafta MEB’in yaptığı soruşturmalarda Tunceli’de 418 öğretmen ve 86 MEB personeli PKK terör örgütü ile ilişkisinden dolayı açığa alınmıştı. Açığa alınan öğretmenlerin büyük bir çoğunluğu Eğitim Sen üyesiydi. Açığa alınan öğretmenlerden ve sendikadan yapılan açıklamalarda açığa alınan öğretmenlerin 29 Aralık eylemlerine katıldığı gerekçesiyle soruşturma geçirdiği belirtilmişti.

CHP Milletvekili Gürsel Erol yaptığı açıklamada: “Milli Eğitim Bakanımızla birebir görüştüm. Tunceli’ye büyük haksızlık yapıldığını aktardım. Bakanımız konuyla ilgileneceğini, varsa haksızlıkların giderileceğini ve bakan yardımcısına ilgili talimatı verdiğini belirtti. Bakan yardımcısıyla tekrar görüştüm. Hakkında herhangi bir şikayet, ihbar ve delil bulunmayanlar pazartesi görevine iade edilecek. Açığa almada en büyük gerekçe olan 29 Aralık’tan dolayı soruşturma geçirenlerin büyük çoğunluğu görevine devam edecek dedi. CHP Milletvekili Gürsel Erol Twitter adresinden de bu haberi paylaştı.

Sosyal Medyadan Öğretmen Haberlerini Takip İçin Aşağıdaki Sayfa-Grubumuzu Beğenebilirsiniz:

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir