Yararlı Siteler

Vaser Liposuction Sonrası Ödem Nasıl Atılır?

2Q==

İnsan vücudu zamana, yaşa ve hayat standartlarına göre farklı şekillere bürünebilir bir yapıya sahiptir. Zamana bağlı gerçekleşen birçok işlem cildinizde ve vücudunuzda yansıma olarak kendine yer bulur. Kadın ve erkek birçok insan vücudunun daha güzel ve hoş görünmesi için birden farklı işlem ve yönteme başvurur. Özellikle güzel ve zayıf bir forma sahip olmak isteyen birçok kadın için vücut yapısı büyük bir önem taşır. 

Vücudunuzdaki fazlalıklardan kurtulmanızı sağlayan etkili yöntemlerin başında vaser liposuction yöntemi yer alır. Bu yöntem her yaştan kadının yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği estetik uygulamaları arasında yer alır. Pek çok güzelliği bir arada sunan vaser liposuction işlemini uyguladıktan sonra bir süre operasyona bağlı farklılıklar meydana gelebilir. Birçok kadın vaser liposuction işleminden sonra ödemlerle nasıl baş edeceğini merak eder. 

İşte vaser liposuction sonrası ödem atmak için uygulayabileceğiniz yöntemlerden bazıları; 

Sağlıklı Beslenme 

Hayatının her döneminde büyük bir öneme sahip olan sağlıklı beslenme, vaser liposuction işleminden sonra ayrı bir önem kazanır. Ödem atma işlemini hızlı ve etkin bir şekilde geçirmek için vaser liposuction sonrası tuzlu gıdalar tüketmekten kaçının.

Korse Desteği 

Vaser liposuction operasyonu geçiren birçok kadın için belli bir süre korse takmak zor gelebilir. Ancak vücuttaki ödemin kısa bir sürede atılması için vaser liposuction sonrası dikey korse takmanızda fayda var. Korse desteği sayesinde beklenenden daha kısa sürede ödem atma işlemine geçebilirsiniz. 

Masaj 

Güzel bir vücuda giden yolda ödemleri atarken masaj desteğini ihmal etmemeniz gerekir. Ameliyattan 3 gün sonra duş ve masaj uygulamalarına başlayarak cildi rahatlatabilir ve ödemin atılmasını sağlayabilirsiniz. Masaj uygulamasının etkisini artırmak için duş sonrasında işlem uygulayabilirsiniz. 

 

Zararlı Kullanımlarda Uzak Durmak 

Ameliyat sonrası uzak durulması gereken bazı zararlı alışkanlıklar mevcut. Bunlar herkes tarafından bilindiği gibi sigara ve alkoldür. Bu tarz ürünler cildinize zarar vermenin yanı sıra ameliyat sonrası oluşan ödemin atılmasına engel olur ve tüketilmemelidir. 

Vaser liposuction ve daha birçok uygulama hakkında detaylı bilgi almak için https://blancclinic.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir