Manşet, Öğretmen

Yılmaz: 20 Bin Öğretmen Ataması Önümüzdeki Ay Yapılacak

9k=

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, memleketi Sivas’ta yaptığı konuşmada çeşitli açıklamalarda bulundu. Osman Seçilmiş Mesire yerinin açılışında yaptığı konuşmada, hemşehrilerinin Ramazan Bayram’ını kutlayarak, bayramın diriltici rüzgarının bereket, huzur, barış getirmesi, birlik ve beraberliği güçlendirmesi dileğinde  bulundu.

Bakan Yılmaz, her siyasinin cesaret edemeyeceği sözleşmeli öğretmenlik uygulamasını tekrar başlattıklarını, 20 bin öğretmenin mülakatını ve atamasını tamamladıklarını ve yine mülakatı tamamlanan 20 bin öğretmeninde atamasının önümüzdeki ay yapılacağını söyledi.

Yeni müfredat çalışmaları hakkında da bilgi veren Yılmaz, yeni müfredat çalışmalarının bittiğini ve onaylarının alındığını, yeni müfredatın bu eğitim öğretim yılında 1,5 ve 9. sınıflarda uygulanacağını söyledi. 2018-2019 eğitim öğretim yılında ise tüm sınıflarda yeni müfredata geçileceğini bunun için geceli gündüzlü çalıştıklarını ve gerekli ders kitaplarının hazırlanmaya devam ettiğini açıkladı.

Yılmaz, eğitimdeki kalitenin tüm alanlara yansıyacağını, bütçeden OECD ülkelerine göre daha fazla eğitime pay ayırdıklarını, son bir yılda 20 bin derslik inşa ettiklerini, toplam 25 milyonu bulan öğrencilere en iyi eğitim ortamlarını sunmak için çalıştıklarını söyledi.

Konuşmasının ardından mesire yerinin açılışını gerçekleştiren Yılmaz, protokol ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir