Atatürk’e ve Anıtkabir’e Sansür!

Atatürk’e ve Anıtkabir’e Sansür!

Star TV ekranlarında yayınlanan Kaçma Birader adlı filmde, içerisinde Atatürk ve Anıtkabir replikleri bulunan sahne makaslanmıştır. Bahsedilen karede aslında şu sözler geçmekteydi;

Orijinalinde “Atatürk ile görüşecektim. Ne, Atatürk öldü mü? Hayır Atatürk ölmedi kalbimizde yaşıyor” ifadelerinin olduğu Kaçma Birader filmi önceki akşam Star TV’de yayınlandığında bu repliklerin olduğu sahne makaslanarak izleyicilere gösterilmemiştir.

Sahnede ahlaka aykırı bir cümlenin geçmemesine rağmen ve hiç bir küfrün olmamasına rağmen filmden bu repliklerin çıkarılmış olması oldukça dikkat çekmiştir. Makaslanan o sahnede çocukları kaybolan aile ile komiser arasında geçen replikler komiserin 24 saat geçmeden yasal olarak işlem yapılamayacağını bildirmesi üzerine şu şekilde devam ediyordu;

Genç- “Hayır ben de bunu anlamıyorum. 2-3 saat değil de 10 gün desek nereden bilecek bu amir? İlla Ankara’daki nüfuzlu dostlarımızı mı arattıralım yani”

Komiser-  “Sen beni tehdit mi ediyorsun, gel ara”

Genç Ankara’yı arar ve tam da bu sırada geçen “Anıtkabir mi? Atatürk ile görüşecektim. Ne, Atatürk öldü mü? Hayır Atatürk ölmedi kalbimizde yaşıyor” sözleri izleyicilerle buluşturulmadı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor