USD
3,1082
EURO
3,3960
ALTIN
126,7636

Açık Öğretim Lise-Ortaokul Sınav Ücretleri

2-3 Ocak 2016 tarihinde yapılan Açık Öğretim Lise ve Ortaokul sınavlarında görev alan öğretmenlerin ücretleriyle ilgili ne bir ödeme ne de bir açıklama yapılmıştı. Sınavın üzerinden neredeyse 2 ay geçmesine rağmen bırakın ücretlerin yatırılması bu konuda bir açıklamanın dahi yapılmaması öğretmenleri kızdırdı. Bu konuda MEB’in sessiz kalmasına rağmen MEBBİS sınav başvuru modülüne eklenen yazıda ücretlerin […]

Açık Öğretim Lise-Ortaokul Sınav Ücretleri

2-3 Ocak 2016 tarihinde yapılan Açık Öğretim Lise ve Ortaokul sınavlarında görev alan öğretmenlerin ücretleriyle ilgili ne bir ödeme ne de bir açıklama yapılmıştı. Sınavın üzerinden neredeyse 2 ay geçmesine rağmen bırakın ücretlerin yatırılması bu konuda bir açıklamanın dahi yapılmaması öğretmenleri kızdırdı. Bu konuda MEB’in sessiz kalmasına rağmen MEBBİS sınav başvuru modülüne eklenen yazıda ücretlerin yeniden hesaplanacağı konusunda açıklama yapılmıştı.

MEB’in hala bu konuda açıklama yapmamasına kendi duyumlarımız KBS’ye sınav ücretlerinin ödenmesiyle ilgili bir butonun eklenmiş olduğu yönündedir. KBS’ye eklenen sınav ücreti modülünden sonra MEB okullara yazı göndererek okulların sınavlara giren öğretmenlerin sınav ücretlerinin KBS’ye girilmesini istedi.

Yine öğretmen arkadaşlarımızdan gelen bilgilere göre okulların sınav görevi alan kendi öğretmenlerinin sınav ücretlerini yeni ücret tablosuna göre hesaplamaya başlamıştır.

2-3 Ocak 2016 tarihli AÖL sınav ücretleri şu şekilde olacak:

Salon Başkanı: 134.68 TL

Gözetmen: 119.71 TL

Yedek: 104.75 TL

Facebook Öğretmen Sayfamızı beğenmek için tıklayınız

YORUMLAR

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.