• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Eğitim Desteğinde Ek Yerleştirme Tarihleri Belli Oldu

Eğitim Desteğinde Ek Yerleştirme Tarihleri Belli Oldu

2016- 2017 yılı Eğitim ve Öğretim dönemi 19 Eylül itibari ile başladı. Özel okullar için yapılan devlet destekleri ile ilgili yerleştirme sonuçları ise 20 Eylül 2016 tarihinde açıklandı. Bu sonuçlara istinaden yapılacak olan kayıt işlemleri için tanınan süre 21-26 Eylül olarak duyuruldu. Aynı şekilde Özel Okul ve Kolejler için sağlanan devlet desteklerinde ek yerleştirme tarihleri […]

2016- 2017 yılı Eğitim ve Öğretim dönemi 19 Eylül itibari ile başladı. Özel okullar için yapılan devlet destekleri ile ilgili yerleştirme sonuçları ise 20 Eylül 2016 tarihinde açıklandı. Bu sonuçlara istinaden yapılacak olan kayıt işlemleri için tanınan süre 21-26 Eylül olarak duyuruldu. Aynı şekilde Özel Okul ve Kolejler için sağlanan devlet desteklerinde ek yerleştirme tarihleri de bu süre sonunda başlayacak. Devlet desteğinden yararlanmak için Ek Yerleştirme tarihleri 27 Eylül tarihinde başlayarak, 30 Eylül tarihinde sona erecek.

Geçtiğimiz dönem gündeme gelen Kolej ve Özel Okullar için Devlet Desteği uygulaması yoğun ilgi görüyor. Bu okullarda velilerden alınacak olan yıllık ücretler ise eğitimi veren okulun türü dikkate alınarak belirleniyor.

2016- 2017 yılında verilecek olan eğitime destek teşvikleri kapsamında açıklanan rakamlar da belli oldu. Buna göre; okul öncesi için 2 bin 860 TL, İlkokul bölümü öğrencileri için 3 bin 440 TL, ortaokul ve lise düzeyi için 4 bin TL olarak öğrenciler Devlet desteği sağlanmış olacak.

Bakanlık kayıtlarına göre bu yıl ilk kez devlet desteğinden yararlanacak olan öğrenci sayısı 75 bin. Yaralanmak için başvuru yapanların sayısı ise 578 bin 760 idi. Özel okullar için devlet desteği ek yerleştirme tarihi 27- 30 Eylül tarihleri son müracaat olarak velilere duyuruldu. Bu tarihten sonra herhangi bir işlem ve kayıt yapılamayacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor