• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
KPSS Puanları Geçerlilik Süresi Değişti

KPSS Puanları Geçerlilik Süresi Değişti

KPSS puanlarının geçerlilik süresi sınavın yapıldığı tarihten itibaren iki yıldı. Öğretmen atamalarında ise KPSS puanlarının geçerlilik süresi bir yıla düşürülmüştü. 26 Şubat 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan KPSS yönetmeliği hakkındaki değişikliğe göre bu sürelerin hesaplanmasında değişiklikler oluştu. Resmi Gazete’de yayımlanan yeni maddeye göre KPSS Puanları, sınavların açıklandığı tarihten itibaren iki yıl geçerli olacak. Öğretmenlik atamalarında […]

KPSS puanlarının geçerlilik süresi sınavın yapıldığı tarihten itibaren iki yıldı. Öğretmen atamalarında ise KPSS puanlarının geçerlilik süresi bir yıla düşürülmüştü. 26 Şubat 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan KPSS yönetmeliği hakkındaki değişikliğe göre bu sürelerin hesaplanmasında değişiklikler oluştu.

Resmi Gazete’de yayımlanan yeni maddeye göre KPSS Puanları, sınavların açıklandığı tarihten itibaren iki yıl geçerli olacak. Öğretmenlik atamalarında ise puanlar sınav sonuçlarının açıklandığı günden itibaren olmak üzere bir yıl geçerli olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor