USD
3,6097
EURO
3,8965
ALTIN
143,0032

KPSS Puanları Geçerlilik Süresi Değişti

KPSS puanlarının geçerlilik süresi sınavın yapıldığı tarihten itibaren iki yıldı. Öğretmen atamalarında ise KPSS puanlarının geçerlilik süresi bir yıla düşürülmüştü. 26 Şubat 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan KPSS yönetmeliği hakkındaki değişikliğe göre bu sürelerin hesaplanmasında değişiklikler oluştu. Resmi Gazete’de yayımlanan yeni maddeye göre KPSS Puanları, sınavların açıklandığı tarihten itibaren iki yıl geçerli olacak. Öğretmenlik atamalarında […]

KPSS Puanları Geçerlilik Süresi Değişti

KPSS puanlarının geçerlilik süresi sınavın yapıldığı tarihten itibaren iki yıldı. Öğretmen atamalarında ise KPSS puanlarının geçerlilik süresi bir yıla düşürülmüştü. 26 Şubat 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan KPSS yönetmeliği hakkındaki değişikliğe göre bu sürelerin hesaplanmasında değişiklikler oluştu.

Resmi Gazete’de yayımlanan yeni maddeye göre KPSS Puanları, sınavların açıklandığı tarihten itibaren iki yıl geçerli olacak. Öğretmenlik atamalarında ise puanlar sınav sonuçlarının açıklandığı günden itibaren olmak üzere bir yıl geçerli olacak.

YORUMLAR


    0 YORUM

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.