USD
3,0824
EURO
3,3550
ALTIN
125,5655

Sınıf Öğretmenlerine Ek Ders Müjdesi

Eskişehir’de müdürlerle toplantı yapan Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, müdürlere ve sınıf öğretmenlerine müjde verdi. Toplu sözleşmede yer alan nöbet ücretinin, yalnızca öğretmenlere ve müdür yardımcılarına ödenir şeklindeki hükmüne göre bu ücreti alamayacak olan müdürlerle ilgili çalışmaların olduğunu, müdürlerin de nöbet ücreti alacağını belirten Aydoğdu, sınıf öğretmenleriyle branş öğretmenlerinin farklı olan […]

Sınıf Öğretmenlerine Ek Ders Müjdesi

Eskişehir’de müdürlerle toplantı yapan Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, müdürlere ve sınıf öğretmenlerine müjde verdi.

Toplu sözleşmede yer alan nöbet ücretinin, yalnızca öğretmenlere ve müdür yardımcılarına ödenir şeklindeki hükmüne göre bu ücreti alamayacak olan müdürlerle ilgili çalışmaların olduğunu, müdürlerin de nöbet ücreti alacağını belirten Aydoğdu, sınıf öğretmenleriyle branş öğretmenlerinin farklı olan maaş karşılığı ek ders saatlerini de düzenleyeceklerini belirtti. Branş öğretmenleri maaş karşılığı 15 saat derse girerken sınıf öğretmenleri maaş karşılığı olarak haftalık 18 saat derse girmek zorundaydı. Böylelikle haftalık 3 saat, aylık ise 12 saat az ek ders alan sınıf öğretmenlerinin, yeni düzenlemeyle birlikte yaklaşık olarak aylık 120 TL ek ders farkı alacak.

YORUMLAR


  2 YORUM

  • Murat Ocak 4, 2016

   Tek sorum Ne zaman? Icraat zamani gelsin artik.

   Cevapla

   • admin Ocak 4, 2016

    Merhabalar, biz de bu güzel haberi sizlere duyurmak için sabırsızlanıyoruz.

    Cevapla

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır İnternet sitemizde yayınlanan makale, yazı ve dokümanlar izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.