Gündem, Manşet, Öğretmen

17 Nisan 2017 Pazartesi Okullar Tatil

lazy

16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan referandum sonrasında 17 Nisan Pazartesi günü okullar tatil olacak mı sorusu şimdiden merak edilmeye başlandı. Peki 17 Nisan seçim tatili olacak mı?

Bilindiği gibi seçimler tüm Türkiye’de okullarda yapılmaktadır. Akşam saatlerine kadar süren oy verme ve oy sayma işlemleri nedeniyle okulların bir sonraki eğitim gününe yetişmesi noktasında sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu nedenle her seçimden sonraki pazartesi günü tüm Türkiye’de okullar tatil edilmektedir.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bir açıklama yaparak 17 Nisan 2017 Pazartesi günü referandum nedeniyle okulların tatil edildiğini duyurdu. Bakan İsmet Yılmaz, 16 Nisan günü birçok öğretmen görev alacaktır, aynı zamanda okullardaki temizlik işlerinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması gerekçesiyle Başbakanımızın talimatıyla 17 Nisan Pazartesi gününü tatil edilmiştir dedi.

17 Nisan Pazartesi Okul Tatilinde Ek Dersler Ödenecek mi?

17 Nisan Pazartesi günü tüm Türkiye’de okullar resmi olarak tatil edildi. Peki 17 Nisan tatilinde öğretmenlere ek ders ücreti verilecek mi? 17 Nisan’da ek ders kesilir mi?

Bilindiği gibi 17 Nisan Pazartesi günü idari bir tatil olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı idari tatillerde öğretmenlerin ek ders ücretlerini kesmemektedir. 17 Nisan Pazartesi ek ders ücretleri öğretmenler derse devam etmiş gibi yatırılacaktır.

Peki 17 Nisan Pazartesi tatilinde nöbet ücreti yatırılır mı? 17 Nisan tatilinde nöbet görevi olan öğretmenlerin nöbet ücretleri kesilecektir. Resmi ve idari tatillerde yalnızca öğretmenlerin dersleri için ek ders ödemesi yapılmaktadır.

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

GooglePlay      Kamudanses App Store

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir