Manşet, Memurlar, Öğretmen

2010 KPSS’de Hakkıyla Atananlar Seslerini Duyurmak İstiyor

lazy

2010 yılında yapılan KPSS’de kopya olduğu iddiaları neredeyse o sınava giren herkes tarafından dile getiriliyordu. Fakat bu sesler ancak Eğitim Bilimleri testinin iptalini sağlayabildi. Yine aşırı derecede yüksek netlerin yer aldığı GY-GK testleri iptal edilmedi.

Aradan geçen koca 6 yıl sonrasında mahkeme 2010 KPSS GK-GY testlerini de iptal etti. Bu durum bu sınava gece gündüz demeden çalışan, emek harcayan, dirsek çürüten ve hakkıyla atanan onbinlerce memur ve öğretmeni şu an mağdur etmektedir. Yetkililerden kesin bir cevabın gelmemesi kul hakkı yemeden atanan on binlerce memur ve öğretmeni büyük stres altında bırakmaktadır.

Hakkıyla atanan memur ve öğretmenler olarak 2010 KPSS sınavının savcılık tarafından detaylıca incelenmesini, kopya çeken, kul hakkı yiyen ve bugün onbinlerce kişiyi mağdur hale getiren hainlerin memurluklarının iptal edilmesini ve adli ceza almalarını sonuna kadar destekliyoruz. Kopya çeken hainlerle birlikte hakkıyla, şerefiyle atanan on binlerce memur ve öğretmenin görevlerinin sona ermesi çok daha büyük bir adaletsizlik yaratacağı aşikardır. Bu işten hakkıyla atananların mağdur olmaması yönünde gerekli işlemleri yapacağı konusunda devletimize ve adaletimize güvenimiz tamdır.

Ancak yine de sesimizi daha güçlü duyurmak amacıyla kurduğumuz gruba hakkıyla atanmış bütün memur ve öğretmen arkadaşlarımızı bekliyoruz. Lütfen aşağıda yer alan grubumuza ve etkinliklerimize katılım gösteriniz. Sesimizi duyurmak ve belirsizliği bir an önce adaletli bir şekilde sonlanması için hepinizi 2010 KPSS’de Bileğinin Hakkıyla Atananlar grubuna bekliyoruz. (Hakkıyla atanmayan, kopya çeken, şeref yoksunu hak yiyiciler lütfen grubumuza gelmesin)

İmza kampanyamıza katılmak için : https://www.change.org/p/hukumet-2010-kpss-yle-hakkıyla-atananlar-mağdur-olmasın-sadece-kopyacılar-için-işlem-yapılsın

Sendikalardan Durumla İlgili İlk Yorumlar

Anadolu Eğitim Sendikası ve Sendika Başkanı Cansel GÜVEN

CANSELGÜVEN_2010_kpss

aes_2010_kpss

Türk Eğitim-Sen Başkanı İsmail KONCUK

Türkeğitimsen__2010_kpss

Eğitim Bir-Sen

eğitimbirsen_2010_kpss

2010 KPSS’de Hakkıyla Atananlar Seslerini Duyurmak İstiyor” İçin 1 Sıkça Sorulan Sorular

  1. hürrem dedi ki:

    Peki 2010.da kopyacilar ve hirsizlar sayesinde puani yuksek olsa bile atanamayanlara nolcak??onlarin hakki hak degil mi?buna kim care bulacak?telafisiii var miii:-(OBUR DUNYAYA KALDI HESAP…ben de hakkimi helal etmiyorrrmmm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir