Manşet, Personel Alımı

2017 Bitmeden 92 Bin Personel Alımı Olacak!

lazy

Ülkemizde işsizlik rakamlarının önüne geçebilmek amacıyla milli istihdam seferberliği sistemine geçilmişti. Buna göre özel sektördeki firmalar oldukça fazla personel alımları yapmaya başladı. Bilhassa İŞKUR’a bakıldığı zaman anlık olarak 100 binden fazla personel alımı ilanının olduğu görülüyor.

Buna göre 2017 yılı planına göre yapılan açıklama da yıl sonuna kadar toplam 1 milyon kişinin istihdamı sağlanacağı söylenmişti. Yeni yapılan duyuruya göre şu ana kadar toplam 908 bin kişinin istihdam ettirildiği belirtildi. Buna göre 2017 yılı planına göre toplam 92 bin kişilik personel alımı daha yapılacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da 15 yıl öncesinde senede en fazla 60 – 65 bin kişinin istihdam ettirildiği belirtilirken yeni dönemde 908 bin kişinin iş sahibi olduğu ve 2017 yılı sonuna kadar bu rakamın 1 milyona tamamlanması için yeni 92 bin personel istihdamının daha sağlanacağı söylendi.

Buna göre iş verenlere yapılan indirimler ile hükümet işsizlik oranlarının azaltılmasını ve daha fazla kişinin istihdam ettirilmesini hedeflemektedir. 2017 yılı sonuna kadar 1 milyon kişinini istihdam etmesi beklenmekte olup başvurular İŞKUR üzerinden yapılmaktadır.

Kaynak: www.isinolsa.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir