2018’de Hangi Ülkeler Okullarda Cep Telefonunu Yasaklayacak?

2018’de Hangi Ülkeler Okullarda Cep Telefonunu Yasaklayacak?

2018 yılından itibaren geçerli olacak okullarda cep telefonu yasağı Fransa’da başladı başlayacak. Fransa Eğitim Bakanı Jean Michel Blanquer’ın onayladığı tasarı ile 2018’den itibaren Fransa’da ilkokul ve ortaokullarda cep telefonu yasak hale gelecek.

Kouyla ilgili Blanquer şöyle bir ifade kullandı; “Bugünlerde çocuklar artık molada oynamıyor, hepsi akıllı telefonlarının önünde ve eğitim açısından bakıldığında bir sorun”

Uygulama İle Veliler İkiye Bölündü

Uygulamaya karşı çıkan ve destekleyen veliler oluştu. karşı çıkan velilerin ifadelerinde bu durumun çocukların teknolojiden uzaklaşacağı vardı. uygulamayı destekleyen veliler ise bu uygulamanın çocukların konsantrasyonu üzerindeolumlu etkiler yaratacağını savunmaktadır.

Yapılan Araştırmalar Sonucu Yasaklanması Gerekli

Fransada böyle bir karar almadan önce pek çok araştırma yapıldı ve görüldükü araştırmalarda neticede cep telefonlarının ilkokul ve ortaokulllarda yasaklanması gerektiğini ortaya koymuştur.

Uygulama Cumhurbaşkanı Macron’dan Destek Aldı

Cumhurbaşkanı Macron da çalışmalar sonucu cep telefonlarının ilkokul ve ortaokullarda yasaklanması gerektiği kararına destek verdi. Zaten Cumhurbaşkanlığına seçilmeden önce bu konuyla ilgili bazı sinyaller vermişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor