Açık Öğretim, Gündem, Manşet

Açıköğretim Sınavlarında 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürecek

lazy

Milyonlarca öğrencinin eğitim gördüğü Açıköğretim Fakültesi sınavlarında köklü bir değişiklik yapıldı. Artık Açıköğretim sınavlarında 4 yanlış cevap 1 doğru cevabı götürecek.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), açıköğretim sistemi uygulayan üniversitelerde ölçme ve değerlendirme sisteminde uygulama birliği sağlamak adına yeni bir karar aldı ve açıköğretim dört yanlış bir doğru uygulamasını açıköğretim fakültesi bulunan üniversitelere gönderdi.

Açıköğretim sisteminin uygulandığı Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültelerinde okuyan öğrencilerin bundan sonraki sınavlarında uygulanacak sisteme göre sınavlarda ilgili testte 4 yanlış yapan adayın 1 doğru cevabı silinecek.

Kararın kamuoyuna duyurulması üzerine Açıköğretim Fakültelerinde okuyan öğrenciler karara büyük tepki gösterdi. İnternet üzerinden tepkilerini göstermeye çalışan öğrenciler bu sistemin bir an önce kaldırılmasını istiyor. Ölçme ve değerlendirmede uygulama birliği oluşturmak adına yapılan bu düzenleme sonrasında öğrenciler açıköğretimin uygulandığı üniversitelerin örgün eğitimlerinde “BÜT” sınavlarının olduğunu ancak kendilerine böyle bir imkanın verilmediğini de belirtiyorlar.

 

Açıköğretim Sınavlarında 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürecek” İçin 1 Sıkça Sorulan Sorular

  1. Sinem dedi ki:

    Çok yanlış bir sistem hem çalışıp sınava girmek bu 4 yanlis bir doğru sistemi kaldirilsn hiçbir univ yok böyle birşey ve sorular az soruları cogaltsinlar ozman 20 tane soru ve bu şekilde olursa öğrenciler sınava girmiycek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir