Manşet, Personel Alımı

Adalet Bakanlığı 6 Bin Kamu Personeli Alacak

lazy

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, TBMM’de Milletvekillerinin sorularını yanıtlarken bakanlığa alınacak personeller ile ilgili de açıklama yaptı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aralık ayında yapılacak olan sınavla yaklaşık 1.500 hakim ve savcı alınacağına işaret ederek yargıdaki yükün azalması için personel alımı yapacaklarını da belirtti.

Yapılan açıklama da birkaç gün içerisinde ilana çıkılacağı, yapılacak ilanla birlikte 2 bin 500 adliye çalışanı ile 3 bin 500 infaz koruma personeli alınacağı belirtildi.

Verilecek ilana başvurular için memur olma şartlarının tümünün bulunması gerekiyor. Ayrıca ilan verilecek alanlarla ilgili mezuniyet şartları şu şekilde olacak:

Zabıt Katipliği Başvuru Şartı

Zabıt Katipliğine başvuru için; üniversitelerin dört yıllık ya da iki yıllık bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı ile adalet meslek lisesinden mezun olmak şartı bulunmaktadır. Ayrıca en az lise mezunu olup da daktilo ya da bilgisayar sertifikası olanlar da başvurabileceklerdir.

İnfaz Koruma Personeli Başvuru Şartı

En az lise mezunu olup KPSS’ye girmiş gerekli fizik ve sağlık şartlarını taşıyanlar infaz koruma personel alımına başvurabilecektir.

Birkaç gün sonra Adalet Bakanlığının yapacağı 6 bin personel alımı duyurusunu sitemizden takip edebilirsiniz.

Ayrıca Bkz >

FACEBOOK MEMUR ALIMLARI SAYFASI

TWİTTER’DAN TAKİP

GooglePlay      Kamudanses App Store

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir