Formasyon

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Formasyon İlanı 2016-2017

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı itibariyle açılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı ile ilgili tüm iş ve işlemler bu sayfada yer alan bilgilere bağlı olarak yürütülecektir.
Üniversitemizde açılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için toplam 500 kontenjan tahsis edilmiştir.
Pedagojik Formasyon Sertifikası Eğitimi örgün olarak yapılacaktır.

BAŞVURU

1-Üniversitemize tahsis edilen kontenjanların %75’ine tekabül eden 375’i Üniversitemize kayıtlı öğrencilere, %25’ine tekabül eden 125’i ise formasyon programı açılmayan üniversitelerin son sınıf öğrencileri ile mezun öğrencilerine tahsis edilmiştir.

2-Bu 375 kişilik kontenjana üniversitemiz ilgili programlarına devam etmekte olan son sınıf ( 7. veya 8. yarıyıla kayıtlı) olup mezuniyet aşamasında olan öğrencilerle, üçüncü sınıf ( 5. veya 6. Yarıyıla kayıtlı) olup mezuniyet aşamasında olan öğrenciler başvurabileceklerdir.

3- Üniversitemiz üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinin kesin kayıt işlemlerinin onaylanabilmesi için bu öğrencilerin 2016-2017 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı sonunda mezun olabileceklerini danışman ve bölüm/anabilim dalı başkanı tarafından imzalı olarak belgelemeleri gerekmektedir. (İlgili forma ulaşmak için tıklayınız.) Yanlış beyanda bulunan veya yanlış bilgiye sahip belgeyi onaylayanlar ile ilgili olarak gerekli hukuki işlemler yapılacaktır.

4-Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı açılmasına izin verilen diğer Üniversitelerin son sınıf öğrencileri  Üniversitemizde açılan programabaşvuru yapamayacaklardır.

5-Güz dönemi 14 hafta, bahar dönemi 14 hafta üzerinden örgün eğitim olarak  yürütülecektir.

6-Muafiyet başvuruları üniversitemiz pedagojik formasyon yönergesi çerçevesinde 1. ve 2. yarıyıl birinci haftada yapılacaktır.

7- Başvurular ilgili tarihler arasında http://obs.agri.edu.tr/oibs/ogrsis/basvuru_login.aspx internet adresinden yapılacaktır. Başvurunun nasıl yapılacağı ile ilgili detaylı bilgiye verilen adreste ulaşılabilecektir.

8- Kontenjanın program alanlarına göre dağılımı ön başvuru kayıtlarından sonra değerlendirilecektir.

Başvuru yapmak için lütfen için tıklayınız.

Mezun olunan yükseköğretim programına göre başvuru yapılabilecek öğretmenlik alanları için tıklayınız.

DEĞERLENDİRME
Programa kabul edilecek öğrencilerin yerleştirme işlemleri, başvuranlardan halen bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı öğrenciler için 2016-2017 eğitim öğretim yılı başındaki AGNO’larına, mezun olan öğrencilerin ise mezuniyet Ağırlıklı Genel Not Ortalamalarına (AGNO) göre yapılacaktır.
AGNO’larda eşitlik olması halinde üniversiteye giriş yılı daha eski olanlara, eşitliğin devam etmesi halinde doğum tarihi daha eski olanlara öncelik verilecektir.
Not döküm (transkript) belgelerinde not ortalaması 100’lük sisteme göre olan adayların ortalamaları YÖK Dönüşüm Tablosuna göre 4’lük sisteme dönüştürülecek ve başvuruda 4’lük sistemdeki AGNO girilecektir.
Dönüşüm tablosu için tıklayınız.
KESİN KAYIT
Programa yerleştirilen adayların kesin kayıtları, ilgili tarihler arasında Eğitim Fakültesi 3. kat C-25 nolu ofiste şahsen başvurularla yapılacaktır.
Kesin kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için adayların ilgili banka şubesine program ücretini yatırmış olmaları ve aşağıda yer alan belgeleri formasyon birimine teslim etmeleri gerekmektedir.

KESİN KAYIT İÇİN GEREKEN BELGELER
1- Başvuru formu (Online olarak yapılan başvuru sonucunda alınacaktır.)
2- Mezunlar için;
a) Geçici mezuniyet belgesi ya da diploma (Onaylı)
b) Not döküm (transkript) belgesi (Onaylı)
3- Son sınıf öğrencileri için;
a) Öğrenci belgesi (Onaylı)
b) Not döküm (transkript) belgesi (Onaylı)

Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Ücreti 2.000 TL olup iki eşit taksit halinde (1.000 TL) güz ve bahar dönemi başında ödenecektir.
Güz yarıyılı için sertifika ücreti, programa kesin kayıt tarihleri esnasında, Bahar yarıyılı için ödeme ise bahar yarıyılı ders kayıtları esnasında yapılacaktır.
Ödemeler, Vakıflar Bankası TR56 0001 5001 5800 7299 7184 14 nolu hesaba yatırılacaktır. (Dekontta TC kimlik numarası ve ad-soyad mutlaka olmalıdır.) Kesin kayıt yaptıran öğrencilere, herhangi bir şekilde kayıt sildirme durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.
DERSLER

Güz ve Bahar yarıyılında yer alan dersler Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde yüz yüze yapılacaktır.

SINAVLAR

Tüm sınavlar, Eğitim Fakültesi binasında yapılacaktır. Sınav sonuçlarına bağlı olarak öğrencilerin başarılarının belirlenmesi işlemleri Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesinde uygulanmakta olan ilgili mevzuat hükümlerine bağlı olarak “Bağıl Değerlendirme Esasları” kapsamında gerçekleştirilecektir.

AKADEMİK TAKVİM
formasyon akademik takvim 2016
2016-2017 Formasyon Programında Açılacak Programlar
1 Adalet
2 Beden Eğitimi
3 Biyoloji
4 Coğrafya
5 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
6 Felsefe
7 Fizik
8 Gazetecilik
9 İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri
10 İngilizce
11 Kimya/Kimya Teknolojisi
12 Konaklama ve Seyahat Hizmetleri
13 Laboratuvar Hizmetleri
14 Matematik
15 Muhasebe ve Finansman
16 Pazarlama ve Perakende
17 Sağlık/Sağlık Hizmetleri
18 Tarih
19 Türk Dili ve Edebiyatı
20 Rusça

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Formasyon İlanı 2016-2017” İçin 1 Sıkça Sorulan Sorular

  1. medeni demir dedi ki:

    Dersler p.tesi basliyacak gece mi yoksa gunduz mu olacak haberi olan var mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir