Formasyon, Manşet

Amasya Üniversitesi Yaz Formasyon İlanı 2017

2Q==

Amasya Üniversitesi web sitesi üzerinden bir açıklama yaparak 2016-2017 Yaz Dönemi için açılacak pedagojik formasyon programının bölümlerinin belirlenebilmesi adına ön talep başvurularını alacağını duyurdu. Üniversitenin yaptığı pedagojik formasyon duyurusunun ayrıntıları ise şu şekilde:

Amasya Üniversitesi Formasyon Başvuruları

Amasya Üniversitesi yaz dönemi pedagojik formasyon programının ön kayıt başvurularına http://formasyon.amasya.edu.tr/  adresi üzerinden online olarak 10 Mayıs 2017 tarihine kadar ön talep kaydı yapılabilecek. Üniversite senatosu tarafından belirlenen kontenjanın %75’i Amasya ve Hitit Üniversitesi 4. sınıf öğrenci ve mezunlarına ayrılacak. Geri kalan %25 kontenjan da diğer üniversite mezunlarına (Temmuzda mezun olanlar da dahil) ayrılmıştır.

Formasyon Kayıtları

Amasya ve Hitit Üniversitesinde okuyan öğrencilerin kesin kayıtları 22 Mayıs – 2 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacak olup mezun öğrencilerin kayıt işlemleri ise 5 Haziran tarihinden itibaren başlayacaktır.

Formasyon Ders İçeriği ve Takvimi

Amasya Üniversitesi formasyon dersleri uzaktan eğitim yoluyla yapılacaktır. Sadece Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı ile Özel Öğretim Yöntemleri dersleri yüz yüze verilecektir. Bunun dışında uygulama dersleri Amasya’da okullarda yapılacaktır.

Kesin Sonuçlar

Formasyon programına başvurular tamamlandıktan sonra kesin sonuçlar 18 Mayıs 2017 tarihinde ilan edilecektir.

Formasyon programına başvurabilecek bölümleri aşağıdaki listede yer alan atama esas olan bölümler linkinden öğrenebilirsiniz.

FACEBOOK FORMASYON İLANLARI SAYFASI

GooglePlay     Kamudanses App Store

Amasya Üniversitesi Yaz Formasyon İlanı 2017” İçin 1 Sıkça Sorulan Sorular

  1. Şenay tastan dedi ki:

    Ben açıköğretim kamu yönetimi mezunuyum formasyon sonuçları bugün açıklanacak yazıyor ama biz sitede acamiyoruz sebebi nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir