Gündem, Manşet

Antalya’da Patlama Oldu!

Bu sabah saat 08:50 sularında Antalya Ticaret ve Sanayi Odası yakınlarında bir patlamanın meydana geldiği bildirildi. Çevreyolu üzerinde bulunan binanın yakınlarında olduğu belirlenen patlamada, olay yerine çok sayıda ambulans ve güvenlik görevlisi sevk ediliyor.

Yüksek gürültüye neden olan patlama ile ilgili henüz bir bilgi paylaşılmazken, sabah saatlerinde meydana gelen patlamada, halkın da büyük panik yaşadığı belirtildi.

Patlamanın büyük olasılıkla bir binanın otoparkında olduğu belirlenmiş durumda. Antalya merkezden de hissedilen patlama sesi, il genelinde panik yarattı.

Çok sayıda hafif yaralı olduğu belirlenen olay yerinde bir de parçalanmış bir araç olduğu belirtildi. Parçalanan otomobil haricinde 4 aracın ve çevrede ki binaların camlarının da hasar aldığı gözlemlendi.

DHA muhabirinin verdiği bilgilere göre, yaralı olmayanlar binanın yanında bulunan benzin istasyonunda beklerken, binanın içinde ise daha fazla yaralının oldu bilgisini verdi. Görgü tanıklarının yaptığı açıklamada ise; bir anda gelişen olaydan sonra tüm camların aşağı indiğini, çevrede yoğun bir şekilde güvenlik önlemi alındığını belirttiler.

Olayla ilgili yetkililer henüz bir açıklama yapılmazken, olayın kaza mı yoksa terör saldırısı mı olduğu henüz netleşmedi. Antalya bugün açılacak olan Expo Yöresel ürünler fuarına ev sahipliği yapacak. Bu organizasyon nedeni ile şehirde diğer illerden de gelen çok sayıda Ticaret Odası Başkanının olduğu biliniyor.

Son açıklamalara göre yaralı sayısı 15. Yaralıların tamamı kırılan camlardan kaynaklı. ATSO otoparkında ki LPG’li bir aracın patladığı yönünde bilgiler geliyor. Terörist saldırı olduğu yönünde bilgi ve bulgulara rastlanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir