Gündem, Manşet

Beklenen Ucuz Et Açıklaması İlgili Bakandan Geldi

lazy

Gıda ve Hayvancılık Bakanı AHMET EŞREF FAKIBABA, kıymanın 29 TL kuşbaşının 31 TL olarak belirlendiğini ve ülkenin her ilinde satış noktaları olan zincir marketlerde, Et ve Süt Kurumunca  dana karkas et satımı olacağını yazılı açıklama ile bildirdi.

Vatandaşın artık daha ucuza et ihtiyacını karşılayabilmesi için yapılan çalışmaların son aşamasına gelindiğini en kısa sürede de sonuçlandırılacağını bildirdi.

Ucuz Et Artık On Bin Noktada Satışta

bu çalışma ile ilk hedefin olabildiğince geniş bir tüketici kitlesine ulaşmak olduğunu bildiren Fakıbaba, ülkemizin tüm şehirlerinde satış noktası olan ulusal market zincirlerinde en ucuz fiyatlarla halkımızın kıyma ve kuşbaşı et ihtiyacı karşılanmak hedeflenmiştir dedi.

Besicilerde Fiyat 25 TL Olacak

Hem vatandaşın et ihtiyacını ucuza karşılayıp hem de yerli hayvan yapmakta olan besicilerin korunacağını belirten Fakıbaba, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bu doğrultuda besicilerimizin yerli hayvanlarını, Et ve Süt Kurumumuzda kesilmesi kaydıyla kilogramını 25 liradan satın alacağız. Bakanlık olarak yürütmüş olduğumuz çalışmalarımızdaki amacımız, hem tüketiciyi hem de üreticiyi mağdur etmeyecek bir yapı oluşturmaktır. Tüketicilerimize uygun fiyattan et temin edilmesi ve hayvan üreticilerimizin de imkanlarının geliştirilmesi yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir