Formasyon, Manşet, Öğretmen

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Formasyon Belasını Kaldıralım

lazy

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinin mezuniyet töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında öğrencilerin büyük sıkıntı yaşadığı formasyon meselesine de değindi.

İmam hatip okullarında ciddi bir öğretmen açığının olduğuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanına öğrencilerin başına bela olan formasyonun kaldırılmasını söylediğini, eskiden öğretmenlerin başında formasyon denilen bir bela olmadığını ve formasyonun verilecekse okurken verilmesini, böylelikle de öğrencilerin 1 yıl kaybetmeyeceğini belirtti.

Bu sözlerinden dolayı büyük alkış alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, alkışlara karşılık olarak formasyonun oybirliğiyle kaldırıldığını belirtti.

Facebook Formasyon Duyuru sayfasını beğenmek için tıklayınız

Pedagojik Formasyon Grubuna Katılmak İçin TıklayınızFacebook-icon

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Formasyon Belasını Kaldıralım” İçin 7 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Er dedi ki:

  Ne kaldırıldı?cehalet diz boyu

  1. Aykut dedi ki:

   Sabır zor iş

 2. Şeyda dedi ki:

  Nasıl yani.

 3. YÜKSEL BAHSİ dedi ki:

  CUMHURBAŞKANIMİ SEVİYORUM,,AMA FORMASYONSUZ OLMAZ,, ATANAMAYAN 450.000 ÖĞRETMEN ADAYI VAR..PEKİ FORMASYON ALAN KİŞİLERİN SUÇU NE O KADAR PARA EMEK

 4. Mürüvvet dedi ki:

  İnsanlar keyiflerinden mi formasyon almıyorlar? Sen insanları istihdam edersen kimse formasyon almak zorunda hissetmez kendisini, herkes kendi işini yapar. Hiçbir altyapısı olmadan tek taraf düşünülerek alınan kararlara artık yüreğimiz dayanmıyor. Bu ülkede sadece ekmeğe muhtaç olan öğretmen, sağlıkçı ya da polis değil. Devletimiz bunun farkına varmadığı ve milyonlarca gencin alın terini emeğini hiçe sayarak adımlar attığı sürece ülkemizin gelişmesi mümkün değil. ÖSYM sınav kalemlerinin üzerinde “Emeğiniz emanetimizdir.” yazıyordu. Sözünüzde durun!

 5. Ahmet dedi ki:

  Kardesim fen edebiyattan formasyon kaldirilmasi cok dogru millet 300 puanla fen edebiyata gircek sonra rahatca formasyon alip ogretmen olacak ote yandan egitim fakultesine 400 puanla girip atanamayan bissuru ogretmen var madem o kadar ogretmen aciği var bu açiği egitim fakultesinde okuyanlar kapatcak herkes hakettigini gorur fen edebiyatcilar baska kapiya gidin

 6. Esra Karaduman dedi ki:

  Bence de bu beladan kurtulmalıyız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir