Destekleme Yetiştirme Kursları Kalkacak Mı?

Destekleme Yetiştirme Kursları Kalkacak Mı?

Destekleme ve yetiştirme kursları kalkıyor mu? Yetiştirme kursları ne zaman kalkacak? 2017 – 2018 eğitim öğretim yılında çıkan dyk söylentilerinin aslı var mı?

2018 yılı için teog sınavının yapılmayacak olması akıllarda yeni bir soru işaretine yol açmıştır. Gündemdeki gelişmelerin ardından teog sınavının kalkmasıyla destekleme ve yetiştirme kurslarının da kalkabileceği düşünülmektedir. Peki gerçekten destekleme yetiştirme kursları kalkıyor mu, son yaşanan gelişmelerden sonra durum ne olacak?

 

Şuan için kesin bir açıklama yapılmamıştır ve destekleme kurslarının kalkacağına dair herhangi resmi bir ibare yoktur. Ayrıca bilmesi gerekir ki destekleme ve yetiştirme kursları sadece 8. sınıf öğrencilerine açılmıyordu. Yani tamamen sınav odaklı bir kurs programı zaten ortada yoktu. O nedenle 8. sınıfta herhangi bir sınavın kalkması ya da değiştirilmesi 5. 6. ve 7. sınıflardaki ve üst kademelere açılan kursları etkilememektedir.

 

Hal böyle olunca şu anlık söylentiler çıksa bile kursların 2017-2018 eğitim öğretim yılında devam edeceği açık şekilde belirtilmiştir. 1. ve 2. dönem ile yaz kursları için 2018 başvuru ve kayıt tarihleri dyk klavuzunda açık bir şekilde belirtilmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor