Sınavlar

DUS ve TUS Sınava Giriş Belgeleri Yayımlandı

lazy

25 Eylül 2016 tarihinde yapılacak olan TUS ve DUS, yanı Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavlarının sınava giriş belgeleri açıklandı. ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemine giriş yaparak sınava giriş belgenizi görüntüleyebilir ve yazdırabilirsiniz.

TUS ve DUS alanında uzmanlık eğitimi almayı düşünler için belirli kriterleri değerlendirerek öğrencileri tarafsız bir şekilde değerlendirme sınavıdır. Doktora eğitimi almak isteyen tıp ve Diş hekimi mensupları bu sınav ile beraber yabancı dil sınavı ve ALES’e de girerek belirli bir kontenjana yerleşmek zorundadır. Daha önce ki haksızlık tartışmalarına engel olmak için yapılan bu sınavda herkes tarafsız olarak değerlendirilecektir.

Yılda iki defa yapılan bu sınavlar ilkbahar ve sonbahar olarak dönemlere ayrılmıştır. Sınavlar Ankara, İzmir ve İstanbul’da yapılacaktır. Sağlık Bakanlığı adına yapılan sınavı ÖSYM hazırlar. ÖSYM’nin belirlemiş olduğu akademik kurul bu dönem de TUS 2016 Sonbahar ve DUS 2016 Sonbahar sınavlarını hazırladı. 100 temel bilimler, 100 de klinik bilimleri olmak üzere toplam 200 soru sorulacaktır.

Sınava girmeden önce TUS sınav giriş belgesini ve DUS sınav giriş belgesini yazdırarak kimlik ile beraber belgede yazan tarihte, belgede yazan adreste olmanız gerekir. Almış olduğunuz sınava giriş belgesinin üzerinde sınav kurallarının da bir kısmı ve sınava giderken dikkat etmeniz gereken hususlar yer alır. Bu kısmı okuyarak sınav yönetmeliğine uygun şekilde sınava girmelisiniz. Bu hususlara dikkat etmeyen katılımcılar sınava alınmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir