Formasyon

Gaziantep Üniversitesi Formasyon Duyurusu

 

Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Başvuru ve Kayıt Duyurusu

2015-2016 eğitim-öğretim yılında Gaziantep Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Sertifika Programına başvuracak adaylar için oluşturulan takvim aşağıda sunulmuştur.

2 Aralık – 8 Aralık 2015: Formasyon programına online başvuruların yapılması

10 Aralık 2015: Kayıt hakkı kazanan öğrencilerin ilan edilmesi

14-18 Aralık 2015: Asil listeden kabul edilen öğrencilerin kayıtları

21-23 Aralık 2015: Yedek listeden kabul edilen öğrencilerin kayıtları

Pedagojik Formasyon I. dönem programı 28 Aralık 2015 – 14 Şubat 2016 tarihleri arasında yürütülecektir.

 

Programa başvuru ve kabul şartları

1. Pedagojik Formasyon Sertifika Programına aşağıda belirtilen alanlarda ve ayrılan kontenjanlarda öğrenci kayıtları yapılacaktır. Her bir alan için ayrılan kontenjan sayıları belirlenirken, öğretmenliğe kaynaklık teşkil eden lisans programlarında üniversitemiz bünyesinde kayıtlı bulunan son sınıf öğrencilerinin sayısı dikkate alınmıştır. Gaziantep Eğitim Fakültesi

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Kontenjan Dağılımı

Bölüm Sayı
Arkeoloji 50
Beden Eğitimi (Antrenörlük) 100
Beden Eğitimi (Yöneticilik) 100
Biyoloji 100
İlahiyat 100
İngiliz Dili ve Edb. 100
Kimya 50
Matematik 100
Müzik (Ses Eğitimi) 50
Müzik (Temel Bilimler) 50
Müzik (Türk Halk Oyunları) 50
Sosyoloji 100
Tarih 150
Türk Dili ve Edb. 200
Gıda Mühendisliği 50
Gastronomi 50
Ebelik 100
Hemşirelik 100
Uluslararası Ticaret ve Lojistik 50
İktisat 50
İşletme 50

 

 1. Yukarıdaki tabloda belirtilen kontenjanların %75’i Gaziantep Üniversitesinin ilgili bölümlerindeki son sınıf öğrencilerine tahsis edilecektir. %25’i ise mezun ve diğer üniversite öğrencileri için belirlenen kontenjanlardır.
 2. Gaziantep Üniversitesi öğrencilerinin programa başvuruda bulunabilmeleri için yukarıda belirtilen bölümlerin son sınıf öğrencisi ya da mezunu olmaları gerekmektedir.
 3. Programa başvuru yapacak lisans öğrencilerinden hazırlık sınıfı okumayanların 2012 ya da daha önceki yıllarda, hazırlık sınıfı okuyanların ise 2011 ya da daha önceki yıllarda Üniversitemize kayıt yaptırmış olmaları gerekmektedir.
 4. Mezunlar için ayrılan kontenjanlara herhangi bir üniversitenin yukarıdaki tabloda belirtilen programlarından mezun olanlar başvurabileceklerdir.
 5. Programa başvuru yapan adayların transkript not ortalamaları yüksekten düşük puana göre sıralanacak ve kontenjan adedince en yüksek ortalamadan başlayarak kayıtlar alınacaktır.
 6. Belli bir programda kontenjanın dolmaması halinde fazla başvuru yapılan programlara aktarım yapılabilecektir.
 7. Programa başvurular online olarak http://formasyon.gantep.edu.tr/page/onkayit adresinden yapılacaktır. Başvuru esnasında adayların herhangi bir belge ibraz etmeleri gerekmemektedir. Fakat kesin kayıt yapılırken başvuruda verilen bilgilerin doğruluğuna ilişkin gerekli belgeler adaylardan istenecektir. Başvuru sırasında verilen bilgilerin hatalı olmasından dolayı yaşanabilecek hak kaybından adaylar sorumludurlar.
 8. Programa başvuru sırasında online başvuru formunun aday tarafından hatasız ve eksiksiz (Türkçe karakterler kullanılarak) doldurulması gerekmektedir.
 9. Online başvuru formuna yanlış bilgi girilmesi halinde, aynı TC numarası ile başvurunun yenilenmesi ve düzeltilmesi gerekmektedir. Sisteme girilen en son kayıt, başvurunun değerlendirilmesinde kullanılacaktır.
 10. Programa kabul edilen adayların kesin kayıtlarının yapılmasına ilişkin bilgilendirmeler ilerleyen tarihlerde duyurulacaktır.

Üniversitenin duyurusuna ulaşmak için tıklayınız

Kesin kayıt sonuçlarına ulaşmak için tıklayınız

Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız. Facebook-icon

Gaziantep Üniversitesi Formasyon Duyurusu” İçin 6 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Menekse dedi ki:

  Sitede gaziantep universitesi hemşirelik 100 kişi kontenjan yazıyo. Ama listede 49 kişi asıl almışlar. Bi bilgisi olanvarmı

  1. admin dedi ki:

   Merhaba, belki o kadar kişi başvurmuştur.

 2. Yasin dedi ki:

  Iyi aksamlar .antep’in formasyon başvurusunda 71 not gösteriyor.4 lük sistemde farklı gosteriyor acaba antep’in 100 sistemden 4 lük sisteme dönüşüm tablosu farklımı bilen varsa yardımcı olabilirmi.eyvallah

  1. mehmet dedi ki:

   aynı sıkıntı bende de oldu ve benden(2.06) daha düşük ortalamalı (2.03) biri 140 kişi önümde gözüküyor. dönüşüm sisteminde bariz bir adaletsizlik yapıldı

 3. Fatma dedi ki:

  Antep universitesinden formasyon alanlar haftada kac gun ders aliniyo sehir disindan gelenlere devamsizligi sorun ediyorlarmi bilgi verirseniz sevinirim

 4. yuksel dedi ki:

  Felsefeye veriliyor mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir