KPSS, Manşet, Öğretmen

Geçici Süreli Öğretmenlik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

9k=

Geçici süreli öğretmen duyurusunun yapıldığı bugünlerde birçok öğretmen adayı “Geçici süreli öğretmenlik nedir?” sorusunu sormakta. Gelen sorular arasında ayrıca “Geçici öğretmenlik maaşları ne kadar?” konusu da yer almaktadır. Bu yazımızda geçici öğretmenlik hakkında bilmeniz gereken ayrıntıları sizlere aktaracağız.

Geçici Öğretmenlik Nedir?

Geçici süreli öğretmenlik, yurt dışıyla ortaklaşa yürütülen, finansmanı yurt dışından sağlanan; Türkiye’deki Suriyeli çocukların eğitimi için görev yapan personellere verilen isimdir. Projenin devamı konusunda bir kesinlik olmadığından öğretmenler öncelikle bu göreve 1 yıl süreli olarak başlamaktadır. Projenin uzaması halinde ise memnun kalınan öğretmenlerle çalışmaya devam edilecek.

Geçici Öğretmenlik Maaşları Ne Kadar?

Geçici öğretmenlik maaşları 3.100 TL civarında.

Geçici Öğretmenler Nereye Atanacak?

Geçici süreli öğretmen olarak göreve başlayan öğretmenler, Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı illerde çalışacak. Geçici öğretmenlik çalışma merkezleri olarak göze çarpan illerin başında ise; Gaziantep, Şanlıurfa, Hatay gibi şehirler yer almaktadır. Ancak bunun dışında toplamda 23 ilde Suriyeli çocukların eğitimi için merkezler kurulmuş durumda.

Geçici Öğretmenlik Çalışma Şartları Neler?

Geçici öğretmenler haftada 35 saat derse girmektedir. Pazartesi – Cuma günleri olmak üzere haftada 5 gün çalışmaktadırlar. Ayrıca geçici öğretmenlere bir ayda en fazla 2 gün(Böyle bir sınırlandırmanın olması mantıklı değil ama öğretmenlerin yorumları bu şekilde) rapor hakkı verilir. Bunun dışında geçici öğretmenlerin herhangi bir izin hakkı bulunmuyor.

Geçici Öğretmenler Yaz Tatili Yapacak mı?

Şimdilik geçici öğretmenlik yaz tatili takvimde görünmüyor. Ancak geçici süreli öğretmenlerin yaz aylarında tatil yapabilmesi için bir düzenlemenin yapılacağı söyleniyor.

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

GooglePlay      Kamudanses App Store

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir