Gündem, Manşet

Güzel Sanatlar Liseleri İçin Yeni Dönem Başlıyor

lazy

Bakan Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, Yavuz Bingöl ve bakanlık bürokratlarıyla beraber Ankara Güzel Sanatlar Lisesine ziyarette bulundu.

Ziyaret sırasında türküler eşliğinde öğrencilere mini konserler veren Yavuz Bingöl ve Kalın’a Bakan Yılmaz teşekkürlerini sundu. Çağdaş bir eğitimde bilim, teknoloji ve sanat birlikte ele alınmalıdır diyen Yılmaz, “Eğitimin her kademesinde yapılan sanat eğitimi ile yeni eserler üreten, yaratıcı ve kendilerini özgürce ifade edebilen bireylere ulaşmak bizim hedefimizdir.” diye konuşmasına devam etti.

Var olan müfredatı değiştirerek öğrencilerin hayata hazır bulunmalarını, öğrencinin kendisiyle ve çevresiyle barışık ve mutlu bir birey olmalarını hedeflediklerini söyleyen Yılmaz,  “Güzel sanatlarda 81 okulumuz 14 bin 743 öğrencimiz var. Spor lisesinde ise 70 okulda 15 bin 320 öğrencimiz bulunuyor. Spor lisesinde tematik uygulamayı başlattık. Bundan sonra da İbrahim Kalın ve Yavuz Bingöl’ün de desteğiyle birlikte güzel sanatlar liselerinde de tematik lise uygulamasını başlatacağız. Bir lisemiz sadece Türk Sanat Müziği’nden, bir lisemiz sadece Türk Halk Müziği’nden eğitim verecek. Bizim kültürümüze ait güzelliklerle sadece bir bölüm ilgilensin ki artık yatay büyüme yetmiyor. Dikey büyümeyi de sağlayabilmek lazım. ” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir