Gündem, Manşet

Herkesin Bugünkü Sorusu Türkiye’nin Saati Kaç?

lazy

Türkiye’nin saati kaç? Geçen sene bir karar alındı ve sürekli yaz saati uygulamasına geçildi ve saatler yaz saati uygulamasına göre sabit kalmıştı. Saatlerin geriye alınıp alınmayacağını merak edenler kış saati uygulamasına geçiş yapılmayacağı yanıtını almıştı. Ama sabah kalktığımızda bazı telefonların ve bilgisayarların saatlerini bir saat geriye aldığını gördük. Bunun üzerine bugün en merak edilen soru Türkiye’nin saati oldu.

Saatlerimizi Geriye Alacak mıyız?

Yaz saati bitti artık herkes saatlerini 1 saat geriye almaya başlayacak derken saatler yerinde kaldı. Gün ışığından tasarruf edebilmek için 7 Ekim 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan bir karar yaz saati uygulamasının devam etmesi yönünde oldu. Bu anlamda en fazla eleştirilen konu öğrencilerin okullarına gitmek mecburiyetinde kalacakları olmuştu.

Bütün eleştirilere rağmen Komisyonda Enerji Bakanlığı yetkililerden alınan bilgiler doğrultusunda yaz saati uygulaması sayesinde % 1,95 tasarruf elde edildiği ve bu yüzden yaz saati uygulamasının devam ettirileceği ve saatlerin geriye alınmayacağını açıkladı.

Herkesin Bugünkü Sorusu Türkiye’nin Saati Kaç?” İçin 1 Sıkça Sorulan Sorular

  1. İsminiz dedi ki:

    Evet bu aptalca uygulama yüzünden bugün oğlumun cumhuriyet bayramına bi saat geç gittik. Ve artık herşey için çok geçtii.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir