Gündem, Manşet, Öğretmen

İsmet Yılmaz, Öğretmenlerin İhraç Kriterlerini ve Sayılarını Açıkladı

lazy

Milli Eğitim Bakanı bugün Kanal 7’nin canlı yayın konuğu oldu. Birbirinden önemli açıklamalarda bulunan Bakan İsmet Yılmaz FETÖ soruşturmaları sonrasında ihraç edilen öğretmen sayısını ve öğretmenlerin ihraç kriterlerini açıkladı.

Bakan Yılmaz : “Daha önce 28 bin 30 öğretmeni ihraç ettiklerini ve ihraç sırasında binde bir bile hata yapmadıklarını yani toplamda 28 kişi bile hatalı ihraç edilmediğini belirterek eğer hata yapmışsak bu öğretmenleri mesleğe geri alacaklarını açıkladı. Kriterleri arasında Aktif-Sen’e 1-2 ay üye olanların atılması, Bank Asya’da 300-500 TL parası olanların atılması olmadığını belirterek FETÖ lideri Gülen’in talimatı sonrası Bank Asya’ya para yatıranları attıklarını açıkladı. Kriterleri arasında Bylock denilen şifreli konuşma ağının da olduğunu, buna kimsenin itiraz edemeyeceğini belirti. Bugüne kadar açığa alınan öğretmenler arasında 2635 kişinin tutuklandığını, 313 kişinin Emniyet Müdürlüğü tarafından arandığını” açıkladı.

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

İsmet Yılmaz, Öğretmenlerin İhraç Kriterlerini ve Sayılarını Açıkladı” İçin 1 Sıkça Sorulan Sorular

  1. hatice dedi ki:

    Sendikada 1-2 ay kalanı ihraç etmediniz de kaç ay kalanı ihraç ettiniz bi bilsek? Bir kişi 2 ay kaldı diyelim istifa etti ihraç olmadı bir başkası beş ay kaldı istifa etti ama ihraç oldu ? Bu nasıl bir iştir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir