Gündem, Manşet, Öğretmen

İstanbul’da Açık Lise Sınavları İptal Olacak mı?

lazy

Türkiye genelinde 7-8 Ocak 2017 tarihinde yapılacak olan MEB Açık Öğretim Lise sınavı ve Açık Öğretim Okulu sınavı kar nedeniyle iptal olacak mı diye tüm adaylar ve öğretmenler tarafından merakla bekleniyor.

İstanbul’da kar yağışı her geçen saat yoğunluğunu arttırarak yağmaya devam ediyor. Şimdiden İstanbul genelinde yerler kar tutmaya başladı. İstanbul’da yoğun kar yağışı nedeniyle trafikte kilitlenmiş durumda. AKOM ekipleri de yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

MEB Açık Öğretim Lise Sınavları İptal Edilecek Mi?

Kar yağışının devam etmesi beklendiğinden 7 Ocak 2017 Cumartesi günü yapılacak olan Açık Öğretim Lise sınavının iptal edilmesi gündemde. Sınava girecek adaylar yolların kapanması nedeniyle sınav merkezlerine ulaşamama ihtimallerinden dolayı mağdur olmak istemiyor. İstanbul’da Açık Öğretim Lise sınavı iptal edilmesi halinde bilginin İstanbul Valiliği ya da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilmesi bekleniyor. Bilindiği gibi daha önce Bitlis ve Zonguldak’ta Açık Öğretim Lise sınavları iptal edildi.

İstanbul’da açık öğretim sınavlarının iptal edilmesi durumunda anlık olarak sayfamızda son dakika bilgisini paylaşacağız. Lütfen belli aralıklarla sayfayı yenileyiniz.

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

İstanbul’da Açık Lise Sınavları İptal Olacak mı?” İçin 5 Sıkça Sorulan Sorular

 1. muzaffer dedi ki:

  MEB AÖL SINAVINI YAPTI KENDELERINI TEPRIK EDIYOM
  KAC KISI HARC YATIRDI KAC KISI KATILDI LÜTFEN HERKES SORSUN

  1. admin dedi ki:

   Yani şartlar gerçekten çok zordu. Ancak MEB iptal durumda oluşacak zararı göz önünde bulundurarak iptal etmedi. Tabii sınavlara katılım yüzde ellilerin altında kaldı.

 2. ayse dedi ki:

  Neden sadece istanbul iptal ediliyor balikesir de kar orani istanbuldan daha fazla balikesir de iptal olsn lutfn arabalar bile yola ckamz durumda burada

 3. ayse dedi ki:

  Balikesir sinavlarda etelnsn

  1. admin dedi ki:

   İstanbul’da ertelenmedi maalesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir