Manşet, Memurlar

Kamuya 50 Bin Memur Alımı

lazy

Kamuda yaşanan işten çıkarılmalar sonrası ne kadar alım yapılacağıyla ilgili çeşitli söylentiler, gündemi uzun süredir meşgul ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, bu konuda önemli açıklamalar yaptı. A Haber’den Murat Akgün’e konuşan bakan Soylu; ‘’İşten çıkarılanların büyük bir kısmı TSK mensubu kişilerdi. Bununla beraber 5.000’e yakın kamu personelinin de işine son verildi. Yaptığımız istişarelere göre 52 bine yakın yeni memur alımı yapmayı düşünüyoruz.’’ dedi.

Sözleşmeli Öğretmen Müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, sözleşmeli öğretmenlerle ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Soylu; ‘’İlk defa eğitim vermeye başlayacak çok sayıda öğretmenimiz olacak. Bununla birlikte 15 bine yakın sözleşmeli öğretmen alacağız. ‘’ diyerek sözleşmeli öğretmenlik için sıra bekleyenlere umut saçmış oldu.

2010 KPSS Sonuçları Ne Olacak?

Gündeme dair birçok konuda samimi ve direkt açıklamalar yapan bakan Soylu, 2010 KPSS sonuçlarıyla ilgili de konuştu. Soylu; ‘’140 bin kişinin KPSS’ de haksız sonuç elde ettiği konuşuluyor. Bu gerçekten oldukça önemli bir sayı, bununla ilgili çalışmalarımızı ÖSYM ve Maliye Bakanlığı ile birlikte sürdürüyoruz. Mağduriyeti olanların sıkıntılarını gidermeye özen göstereceğiz.’’ dedi.

Demokrasi Gazilerine ve Şehit Yakınlarına Ne Kadar Maaş Verilecek?

Bakan Soylu’ nun bu önemli soruya yanıtı da tıpkı diğerleri gibi net oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu; ‘’Demokrasi direnişinde 240 şehit verdik. Yaklaşık 2200 kişi de bu direnişler esnasında yaralandı. Yaralılarımıza 3000-3200 TL arası maaş bağlanacak. Demokrasi şehitlerimizin ailelerine ise 3200-5226 TL arası maaş bağlanacak. Tüm bunların maddi karşılığı olamaz; fakat onları sadece yaptıkları şerefli davranışı dile getirmekle onurlandıramayız. Buradan SGK ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’mıza da sonsuz şükranlarımı sunuyorum.’’ dedi.

Olaylar sonrasında malul olanlara 320 bin TL, şehit olanların yakınlarına ise 240 bin TL tazminat ödenecek.

Darbe Riski Sürüyor mu?

Soylu; ‘’Risk tamamen ortadan kalktı diyemeyiz. Cinnet içerisinde olanların ülkesini satma pahasına neler yaptıklarını 15 Temmuz gecesi bizzat gördük. Milletimiz, haklı olduğu durumda hürriyetine nasıl sahip çıkabileceğini dosta düşmana göstermiş oldu. Bunu sadece ülkemizde yaşayanlar değil, tüm dünya gördü. Herkes Türk milletinin özgürlük savaşını seyretti.’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir