Manşet, Memurlar, Öğretmen

Kılıçdaroğlu, KHK’ları AYM’ye Taşıyacak

lazy

Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kemal KILIÇDAROĞLU’nun bugün haber sitelerine düşen açıklamalarına göre OHAL ilan edildikten sonra çıkarılan KHK’ların iptali için Anayasa Mahkemesine gideceklerini belirtti. Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları özetle şu şekilde:

OHAL kapsamında çıkarılan ilk KHK’nın uzlaşı içinde çıkarıldığı için onu mahkemeye taşımayacaklarını ancak sonradan KHK’ların birçok mağduriyet yarattığını, özellikle son dönemde PKK’ya yardım adı altında birçok öğretmenin atıldığını ve özellikle aralarında Atatürkçü, cumhuriyet değerlerine bağlı isimlerinde yer aldığını belirtti. Bu anlaşılır gibi değil. Ancak PKK’ya yardımda bulunan, suçu olan adamları bulun, yargılayın ve suçunu bulmuşsanız atın. Buna itirazımız yok.

Bu konularda daha önce Başbakanla görüşmek istediğini ancak bayram sonrası görüşelim cevabını aldığını belirten Kılıçdaroğlu, bayram sonrası yoğun bir şekilde çalışmamız gerekecek. KHK’ları inceleyerek uzlaşı içinde çıkarılan ilk KHK dışında diğerlerini Anayasa Mahkemesine taşıyacağız dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir