Manşet, Öğretmen

Koncuk: Acele Etmemek Lazım

lazy

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, mülakatın kaldırılacağı hakkındaki duyumlarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Koncuk, “Düne kadar mülakatı yere göğe koymayan MEB şimdi hangi sebeple mülakattan vazgeçmiş olsun? Doğrusu inanmak için acele etmemek lazım.” dedi.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Twitter adresinden şu paylaşımları yaptı;

“Öğretmen alımında mülakatın kaldırılacağına dair haberler var. Türk Eğitim Sen iptal davası açmıştı, geçmişte verilen emsal kararlar da vardı.

Bu habere temkinli yaklaşmak lazım aksi takdirde yeni hayal kırıklığı yaşanabilir ancak yargı iptal konusunda bir işaret vermiş olabilir.

Düne kadar mülakatı yere göğe koymayan MEB şimdi hangi sebeple mülakattan vazgeçmiş olsun? Doğrusu inanmak için acele etmemek lazım.

MEB, hangi sebeple olursa olsun mülakat gibi ucube sistemden vazgeçmelidir. Bu karar verilmek zorundadır, yoksa siyaset ağır bedel öder.

Yüz binlerce işsiz öğretmen, anne baba ve yakınları çocuklarının haksızlığa uğramasını asla sineye çekmeyecektir. Yol yakınken dönülmelidir.

Benim çocuğum KPSS’den yüksek puan alacak, 3 kişi oturup, 3 dakikada düşük puan vererek hakkını gasp edecek. Biz de bunu yiyeceğiz, öyle mi?

Gerek Hükümet gerekse MEB ucube, haksız, hukuksuz mülakat uygulamasının yarattığı infialin taşma noktasına geldiğini görmek zorundadır.

Mülakatın iptali için dava açma sorumluluğu gösteren tüm sendikaları kutluyorum. Dava bile açamayan sözde tepki gösterenleri ise biliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir