Personel Alımı

KPSS 50 Puan İle En Az Lise Mezunu 222 Memur Alım İlanı

2Q==

Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı bünyelerindeki memur eksikliğini karşılamak amaçlı farklı kadrolarda toplamda 222 kişilik kadro ile memur alımı yapacağını belirtti. Başvurular online olarak internetten yapılacak olup, Adaylara Mülakat yapılacaktır. Uygulamalı Mülakat sınavı ile 02 Ocak 2018 ile 12 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine 22 kişilik boş kadro ile en az lise mezunu ve kpss en az 60 puan olan memur adayları alacak.

Jandarma ve Sahi  Güvenlik Akademisi Başkanlığı 200 kişilik kadro ile KPSS puanı en az lise düzeyinde ve 60 olmak şartı ile memur alımı yapacaktır.

ADAYLARDAN HANGİ NİTELİKLER ARANACAKTIR?

Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı bünyesine alımını yapacak olduğu boş kadrolar için adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Lisans mezunları için KPSSP3 ve Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 50 puan almış olmak, Herhangi bir kurumda sözleşmeli veya memur olarak çalışmıyor olmak, yapılcak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak ve . Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak adaylar, 07 Kasım 2017 tarihi itibari ile başvurularına başlayabilirler. Buna göre başvurular en geç 28 Kasım 2017 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar son başvuru günü en geç 17.00 a kadar sadece www.jandarma.gov.tr internet adresinden yapılacak olup, posta ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek ve bu başvurulara cevap verilmeyecektir. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.

Detaylar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir