Manşet, Öğretmen

MEB Öğretmenleri ve İdarecileri Uyarıyor!

lazy

E-Müfredat Yeniliklerine Göre Maddeler Şu Şekilde Olmuştur;

1-) Sene başı yapılan kurul ve zümreler dışında doğal olarak okulda rutin toplantılar devam etmektedir. Bu toplantılarda eğer ilk yapılan toplantıda olmayan bir gündem maddesi var ise e-Müfredat sistemine yeni bir toplantı kaydı girilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yeni toplantıda bir önceki toplantıda alınan kararların sonuçları görüşülecek ve sonuçlananlar “Yönetimsel İşlemler / Eğitim Kurumu İşlemleri / Kararlar ve Sonuçları” ekranından işlenecektir.
2-) Olumsuz sonuçlanacak kararlar, muhakkak tüm zümre/kurulun bilgisi dahilinde ve okul yönetiminin de bilgisi dahilinde sonuçlandırılmalıdır. Eğitimde de anlatıldığı üzere olumsuz sonuçlanan karar okuldaysa ilçeye, ilçedeyse ile, ildeyse Bakanlık birimlerine ulaşacaktır. Burada temel amaç olumsuz sonuçlanan kararı görmek ve sorunu kalıcı bir biçimde çözebilmektir.
3-) Ücretli öğretmenler, özel okul öğretmenleri aynı şekilde e-OKUL kullanıcı adları ve şifreleri ile sisteme giriş yapacaklardır. e-OKUL kullanıcı adları T.C. Kimlik Numaraları olmak zorundadır. Birden fazla özel okulda çalışan bir öğretmenimizin tek bir okuldaki kullanıcı adını T.C. Kimlik numarasına çevirmesi yeterli olmaktadır.

4-) Ücretli öğretmenler, özel okul öğretmenleri Dış kullanıcı bölümünden sisteme giriş yapmayacaklardır. “M.E.B. Personel Girişi” bölümünden e-OKUL kullanıcı adları ve şifreleri ile giriş yapacaklardır. e-OKUL kullanıcı adları T.C. Kimlik Numaraları olmak zorundadır. Birden fazla özel okulda çalışan bir öğretmenimizin tek bir okuldaki kullanıcı adını T.C. Kimlik numarasına çevirmesi yeterli olmaktadır.

5-) Okul müdürlerimiz “Yönetimsel İşlemler / Eğitim Kurumu İşlemleri / Eğitim Kurumu Müdürlüğü Kurul Onaylama” ekranından artık “Onaylanmış kurulları/zümreleri görmek istiyorum.” seçeneğini işaretlediklerinde ve bir kurul/zümre seçtiklerinde “Onaylanmış Bir Kurulu/Zümreyi Güncelleme Seçenekleri” bölümü çıkmaktadır. Böylece onayladıkları kurul/zümrelerin başkanlarını, varsa yedek başkanlarını, kurula/zümreye kişi eklemeyi ve çıkartma işlemini gerekçe yazmak şartı ile yapabilmektedirler. Aynı özellik ilçe ve il içinde kısa sürede eklenecektir.
6-) Yıllık Plan modülü, Yönetimsel İşlemler menüsü altına “Şahsi Bilgilerim” bölümü eklenmiştir. Buraya ad veya soyadı resmi olarak değişen kişiler girip e-Müfredat sisteminden kendileri güncelleme yapabilirler. Güncelleme sonrası sistemden çıkış yapıp tekrar giriş yapmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir