Manşet, Öğretmen

MEB Rehberlik Kursu Açıyor

2Q==

Özel eğitim kurumlarında ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışacak rehber öğretmenlerin sayıca yetersiz kalması nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı bazı bölüm mezunlarına rehberlik kursu açacak. 21 Aralığa kadar Özel Öğretim Kurumları Modülü Hizmet İçi Eğitim İşlemlerinden başvuran adayların başvuruları 24 Aralık 2015 tarihine kadar komisyon tarafından incelenecek ve onay verilecek. Reddedilen adaylara gerekçeyle sonuç iletilecek. MEB bu kursla beraber özel okulların ve özel rehabilitasyon merkezlerinin rehber öğretmen ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor.

Kurslar 4 Ocak 2016- 5 Şubat 2016 tarihleri arasında Erzurum, Ankara, Yalova, İstanbul, Aksaray, Mersin ve Rize illerindeki hizmetiçi eğitim enstitülerinde 1730 kişiye verilecek.

Kursa başvurabilecek aday şartları ve bölümleri şu şekilde:

Rehberlik Kursu

MEB’in resmi yazısına ve ayrıntılara ulaşmak için tıklayınız

Related Posts

MEB Rehberlik Kursu Açıyor” İçin 2 Sıkça Sorulan Sorular

  1. hacer dedi ki:

    Merhaba ben sosyoloji son sinif ogrencisiyim.ayni zamanda felsefe igretmenlifi formasyon almaktayim.haziran ayinda formadyinu almis ve mezun olmus olcagim.suanda bu kursa basvurabilirmiyim

  2. admin dedi ki:

    Merhabalar, sosyoloji bölümünden mezun olmuş pedagojik formasyon olanlar diyor madde b’de. Sanırım bu nedenle başvuramazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir