Formasyon

Mehmet Akif Ersoy Formasyon İlanı

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı 2016 Bahar Dönemi Kayıt İlan Duyurusu

Öğretmen alımına kaynaklık eden tüm branşlarda kayıt alınacaktır. Ön kayıt alınmayıp, ilan edildiğinde kesin kayıtlar alınmaya başlanılacaktır
Öğretmenliğe kaynaklık eden lisans programları ile bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim programlarına devam eden ve mezun olan öğrenciler için 1000 kişilik Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı düzenlenecektir. (Bu alanların neler olduğuna ilişkin Yüksek Öğretim Kurumunun İnternet sayfası Formasyon linkinden ulaşılabilir.) Kayıtlar 9-18 Aralık 2015 tarihleri arasında alınacaktır. I. Yarıyıl dersleri sıkıştırılmış program olarak 7 haftada ve Cumartesi-Pazar günleri verilecektir.
II. yarıyılda Öğretmenlik Uygulaması nedeniyle hafta sonu bir gün ve hafta içi bir gün (Cuma- Cumartesi ya da Pazar-Pazartesi) şeklinde planlama yapılacaktır.
Döneme ilişkin akademik takvim ayrıca duyurulacaktır.
Kayıtta İstenen Belgeler:
a. Dilekçe (Dilekçe örneği ektedir)
b. Öğrenci Olanlar İçin Öğrenci Belgesi, Mezunlar İçin Onaylı Mezuniyet Belgesi (Yurtdışındaki üniversitelerden mezun olanların Diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir).
c. Onaylı Transkript
d. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
e. 2 Adet Vesikalık Fotoğraf
f. Dekont ( 1000 TL’lik ilk taksitin yatırıldığına ilişkin)
Pedagojik Formasyon Sertifika Programı katkı payı ücreti 2.054 (iki bin elli dört) TL. olup; 1000TL ilk kayıt esnasında, 1054 TL ise en geç 18 Mart 2016 tarihine kadar yatırılacaktır. Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına ilişkin Usul ve Esasların 4. bölümünün 10. maddesi 3. fıkrası gereğince hiç bir şekilde para iadesi yapılmayacaktır (ders muafiyeti, kayıt sildirme, program sildirme vb.) Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına kesin kayıt yaptıran öğrencilerin ücretinin tamamı veya bir kısmı her ne sebeple olursa olsun geri ödenmez.
Ücretin yatırılacağı hesap numarası;
Ziraat Bankası Burdur Şubesi TR910001000058514087655006.
İletişim: 0.248.213.40.36

Üniversitenin duyurusuna ulaşmak için tıklayınız

Anlık paylaşımlar, soru-cevaplar, başvuru durumları Facebook sayfasından sürekli güncellenmektedir. Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız Facebook-icon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir