Memurlar

Memurlar İçin Kıyafet Yönetmeliğinde Değişikliğe Gidildi

lazy

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurları yakından ilgilendiren Kılıf ve Kıyafet Yönetmeliğinde değişikliğe gidildi. Erkek memurlarda kirli sakat serbest bırakıldı mı? İşte merak edilen tüm sorunların cevapları haberimizde.

DEĞİŞEN YÖNETMELİK SİVİL MEMURLARI YAKINDAN İLGİLENDİRİYOR
Kılıf kıyafet yönetmeliği Türk Silahlı Kuvvetlerinde, Jandarma Genel Komutanlığında ve Sahil Güvenlikte çalışan sivil memurları yakından ilgilendiriyor. 1982 düzenlemesinde sivil memurlarda, askeri personeller ile aynı prosedürlere sahip olurken, bu yeni düzenleme ile birlikte bayan memurlar için baş örtüsü serbest olurken, erkek memurlarda kirli sakal bırakabilecek.

SİVİL MEMURLAR SENDİKASI BAŞKANI DURSUN’DAN KONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ
Sivil memurlar sendikası başkanı Serdar Dursun, “Daha önce de birçok platformda dile getirdik, Türk Silahlı Kuvvetlerinde birçok özgürlüğün önü kapalıydı. Bizler bu konu için birçok yetkili ile görüşme yaptık. İlgili düzenlemenin gelmesi bizleri çok sevindirdiğini söyleyebilirim. Yaz aylarında özellikle erkek memurları için zorunlu kılınan kravat yine bu düzenleme ile birlikte iptal edildi.” İfadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir