Formasyon

Niğde Üniversitesi Formasyon Duyurusu

BEŞİNCİ DÖNEM PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

ÖNKAYIT BAŞVURULARI

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için Beşinci Dönem Pedagojik Formasyon Sertifika Programı ön kayıt başvuruları 01-04 Aralık 2015 tarihleri arasında Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosuna şahsen başvuru yoluyla yapılacaktır (Posta, belgegeçer ve kargo yoluyla yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır).

Pedagojik Formasyonla ilgili bilgilere YÖK Başkanlığı internet sayfalarından ulaşılabilir (http://www.yok.gov.tr/web/guest/pedagojik-formasyonla-ilgili-sss)

Kontenjanın; % 75’i, 4’üncü sınıf (Niğde Üniversitesi lisans) öğrencilerine, en az %25’i mezunlara (tüm üniversitelerin ilgili lisans bölümünden mezun olanlara) ayrılmıştır.

BEŞİNCİ DÖNEM PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Kontenjanları

BÖLÜMÜ

VERİLECEKKONTENJAN

NİĞDE ÜNİ.SON SINIF KONTENJAN (%75)

MEZUN KONTENJAN(min %25)

Antrenörlük

85

63

22

Biyoloji

40

30

10

Fizik

20

15

5

Kimya

30

22

8

Matematik

130

97

33

Sanat Tarihi

25

18

7

Sosyoloji

80

60

20

Spor Yöneticiliği

30

22

8

Tarih

160

120

40

Türk Dili ve Edebiyatı

200

150

50

TOPLAM

800

597

203

Not: Niğde Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Yönergesi’nin 5 maddesinin 2’inci bendine göre belirlenen kontenjanların herhangi bir alanda dolmaması durumunda, boş kalan kontenjanlar Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile açılan diğer alanlara aktarılacaktır.

  • Yukarıdaki alanlar dışında başvuru alınmayacaktır.
  • 16-20 Kasım 2015 tarihlerinde Ön Kayıt başvurusunda bulunanların başvuruları geçerli olup yeniden ön kayıt işlemi yaptırmayacaklardır.

Başvuran adayların sıralamaları Ağırlıklı Genel Not Ortalamasına göre yapılacaktır. Adayların sıralanmasında akademik genel not ortalamasının eşitliği durumunda ÖSYS yerleştirme puanı daha yüksek olana, eşitlik yine bozulmaz ise doğum tarihi, günümüze daha yakın olana öncelik verilecektir. Programa kabul edilen ve kesin kayıt hakkı kazanan adayların listesi ile yedek listeler Fakültemiz internet sitesinden http://www.nigde.edu.tr/egitimfakultesi) yayımlanacaktır.

Sıralama öncelikle Not Durum Belgesinde (transkript) belirtilen Ağırlıklı Genel Not Ortalamasına göre (notların çevrilmesinde YÖK Not Dönüşüm Tablosu kullanılacaktır) en yüksek adaydan başlanarak yapılacaktır. Kontenjan sayısı kadar asıl aday, asıl aday sayısının yarısı kadar da yedek aday belirlenerek ilan edilecektir.

Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Ücreti 2.054 TL olup iki eşit taksit halinde (1.027 TL) güz ve bahar dönemi başında tahsil edilecektir. İlk taksit, kesin kayıt sırasında alınacaktır. Öğrenim ücretleri, Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılına ait miktarlardır.

Kesin kayıt yaptırdıktan sonra, herhangi bir nedenle devam etmeyen veya kayıt sildirenlere ilgili mevzuat gereği ücret iadesi yapılmayacaktır.

Ön Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

1) Dilekçe (başvuru esnasında Öğrenci İşleri Bürosundan temin edilebilir veya buradan indirebilirsiniz)

2) Öğrenci olanlar için Öğrenci belgesi, mezunlar için Onaylı Mezuniyet Belgesi, (Yurtdışındaki üniversitelerden mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir).

3) Onaylı Transkript (Not Durum Belgesi)

4) Nüfus Cüzdan Fotokopisi

5) Üniversiteye yerleştiği yıla ait ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi (Yerleşilen Yüksek Öğretim Programının adının yazdığı yerleştirme sonuç belgesi-ÖSYM yerleştirme sonuç belgesi getirmeyen adayların ÖSYM puanları 0 (sıfır) olarak kabul edilecektir.)

Ön Kayıt Başvuruları: 01-04 Aralık 2015

Üniversitenin duyurusuna ulaşmak için tıklayınız

Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız. Facebook-icon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir