Gündem, Manşet, Öğretmen

Öğretmene Çocuğa Cinsel İstismar Suçundan Tarihi Ceza

lazy

Kayseri’de ilkokulda öğretmen olan Gökay Y. Adlı öğretmen, 4’üncü sınıfta okuyan, 10-11 yaşlarında olan kız öğrenciler A.Y., K.Ö., S.D., F.E., G.T. ve S.G.’ye sınıfta cinsel istismarda bulundu ifadesiyle açılan soruşturma çerçevesinde tutuklandı. Emniyet sorgusunda suçunu itiraf eden Gökay Y., “Bazı öğrenciler benim dersimden sıkılıp beden eğitimi dersine çıkmak istiyorlardı. Ben de önce buna izin vermiyordum. Özel bölgelerini göstermeleri karşılığında beden dersine gitmelerine izin veriyordum. Onları üzmemek adına bu tekliflerini kabul ettim” şeklinde ifade verdi.

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Nevşehir Kapalı Cezaevi’nden jandarma eşliğinde getirilen tutuklu sanık G.Y. ile bazı müştekiler ile avukatlar hazır bulunurken, mağdur kız öğrenciler duruşmaya katılmadı. Melikgazi İlçesi’nde bulunan bir ilkokulda Mart 2017 ve öncesinde yaşanan olayda iddiaya göre 45 yaşındaki sınıf öğretmeni G.Y., kız öğrenciler A.Y.(11), K.Ö.(10), S.N.G.(10), G.T.(10), S.D.(10) ve F.B.E.’ye (10) ilk önce sarkıntılık düzeyinde daha sonra ise cinsel istismar olmak üzere farklı günlerde cinsel tacizde bulundu.

Bu ifade üzerine G.Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Mahkeme tarafından yapılan yargılama neticesinde tutuklu sanık G.Y. ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan toplam 72 yıl 6 ay hapis cezası uygun görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir