Manşet, Öğretmen

Öğretmene ‘Hababam Sınıfı’nı izleme ödevi

9k=

Plan dahilinde öğretmenlerin 300 saat okula uyum eğitimi alacağı ifade edilirken, bu sürenin 42 saatini okul içi, 90 saatini okul dışı, 168 saatini de diğer hizmet içi eğitim çalışmalarına ayırması gerekecek. Bu sayede öğretmenlerin eğitimdeki deneyimlerin paylaşılmasının önemini fark etmeleri sağlanacak.

Öğretmenlere tavsiye edilen kitap ve filmlerin de öğretmenlerin örgencilerle etkili bir iletişim kurmasının sağlanmasını hedefliyor.

Öğretmenlere tavsiye edilen filmler arasında belgeseller Asya’nın Kandilleri, Batıya Doğru Akan Nehir, Hababam Sınıfı, Ölü Ozanlar Derneği, Kara Tahta, Sınıf, Süpermeni İzlerken, İki Dil Bir Bavul, Canım Öğretmenim, İmparatorlar Kulübü, Kör Nokta gibi filmler yer alıyor.

Öğretmenlere tavsiye edilen kitaplar arasında ise Bir Bilim Adamının Romanı, Meraklı Zihinler: Bir Çocuk Nasıl Bir Bilim İnsanı Olur?, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Meşhurların Okul Anıları, Başarısızlığın Olmadığı Okul, Ezilenlerin Pedagojisi, Okulsuz Toplum, Doğu ve Batı Arasında İslam gibi çok sayıda eser yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir