Manşet, Öğretmen

Başbakandan Öğretmen Ataması Açıklaması

lazy

Başbakan Binali Yıldırım öğretmen atamaları ile alakalı müjdeli haberi verdi. Yıldırım tarafından yapılan açıklama ile Ağustos ayı öğretmen atama sayısı belli oldu.

Başbakan Binali Yıldırım bugün öğretmenler ile beraber Çankaya Köşkü’nde iftar yemeğine katıldı. 81 ilden gelen öğretmenler ile beraber iftar yemeği yiyen Yıldırım hem İstanbul Fethinin yıldönümü ile alakalı hem de önümüzdeki ay yapılacak öğretmen atamalarından bahsetti. Konuşmasına Ramazan ayından başlayan Başbakan Yıldırım Ramazan ayının huzur, mutluluk ve bereket ile geçmesini dileyerek Aşık Mahsuni Şerif’in sözleriyle konuşmasına devam etti. Öğretmenlerin ülkemizin aydınlık geleceğini inşa ettiğini belirten ve bunu İstanbul Fethi ile bağlaştıran Yıldırım bir örnek daha Fatih’in hocası Akşemsettin’ den verdi.
Başbakan Binali Yıldırım konuşmasının sonlarına doğru önümüzdeki ay yapılacak öğretmen atamalarında 20.000 öğretmen atanacağını, öğretmen sayısında eksikliğin devam ettiği sürece atamaların da devam edeceğini Çankaya Köşkü’nde verilen iftar yemeği sırasında açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir